امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12175
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 120
مسعود اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت: براساس آمار، 65 درصد رأی دهندگان ...

مسعود اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت: براساس آمار، 65 درصد رأی دهندگان انتخابات ریاست جمهوری از بخش کشاورزی است که متأسفانه در مناظره‌ کاندیداهای ریاست جمهوری از سوی صدا و سیما توجهی به این بخش نمی‌شود.
رئیس مجمع هماهنگی تشکل‌های کشاورزی کشور افزود: در مناظره اخیر تنها در بخشی از موارد، گریزی از سوی کاندیداها به بخش کشاورزی زده می‌شد، اما از سوی مجری صدا و سیما تنها کمتر از 10 درصد سوالات در این بخش بود.
وی ادامه داد: انتظار می‌رود با توجه به تأثیرگذاری بخش کشاورزی که تعداد زیادی از رأی‌های انتخابات ریاست جمهوری را شامل می‌شود، حداقل 60 درصد سوالات جلسات مناظره در این زمینه باشد.
اسدی تصریح کرد: کشاورزان در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری چشم‌بسته رای نمی‌دهند و بدون در نظر گرفتن هرگونه جناحی، تنها به کاندیداهایی که بتوانند برنامه‌های عینی و عملی در بخش کشاورزی داشته باشند، رأی خواهند داد.
رئیس مجمع هماهنگی تشکل‌های کشاورزی کشور گفت: کشاورزان می‌خواهند بدانند تسهیلات بانکی آنها چگونه خواهد بود و آیا مشکل تضمین و وثایق آنها در زمینه دریافت تسهیلات برطرف خواهد شد؟ دولت چه اندازه به بیمه تأمین اجتماعی کشاورزان یارانه می‌دهد؟ آیا معافیت سهم کشاورز در بیمه‌های تأمین اجتماعی اعمال خواهد شد؟ کدام کاندیدا، خرید محصولات کشاورزی را براساس نرخ جهانی و با قیمت مناسب انجام می‌دهد؟
اسدی ادامه داد: پیشنهاد کشاورزان در زمینه نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی این است که قانون اجرا شود، یعنی هر ساله قیمت خرید محصولات کشاورزی به اضافه نرخ تورم باشد، اما اگر این میزان کمتر از قیمت جهانی بود، همان قیمت‌های جهانی اعمال شود.
وی تصریح کرد: کشاورزان انتظار دارند کاندیداها از کلی‌گویی برنامه‌هایشان پرهیز کنند و تنها برنامه‌ عملی و کاربردی خود را در این بخش اظهار کنند.
رئیس مجمع هماهنگی تشکل‌های کشاورزی کشور تصریح کرد: در مناظره‌های اخیر کاندیداهای ریاست جمهوری در صدا و سیما ، نمایش عکس کشاورزان خارجی، توهینی به کشاورزان داخل بود، چرا که ظرفیت‌های مناسبی در بخش کشاورزی وجود دارد که اگر حمایت شود، با محصولات کشاورزان خارجی نه تنها قابل رقابت است، بلکه برتر از آنها هم خواهد بود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها