امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121753
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، محمد اسماعیل‌نیا ظهر امروز در نشست خبری نخستین همایش ملی ـ منطقه‌ای راهکارهای اقتصاد مقاومتی با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، محمد اسماعیل‌نیا ظهر امروز در نشست خبری نخستین همایش ملی ـ منطقه‌ای راهکارهای اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه این همایش نگاه جدیدی به اقتصاد مقاومتی دارد، اظهار کرد: ما می‌خواهیم فضای مدیریت همایش‌ها را با عملیاتی کردن مباحث تئوری دنبال کنیم.

وی افزود: درصدی از ضرباتی که ما در زمینه اقتصادی متحمل می‌شویم مربوط به عملیاتی نکردن همایش‌ها و مباحث تئوریکی است که در حد شعار باقی مانده‌اند.

وی شعار را مقدمه عمل دانست و عنوان کرد: در حوزه اقتصادی اگر به آرمان‌ها و اهداف عمل می‌کردیم قطعا جایگاه اقتصادی ما بسیار بالاتر از آن چیزی بود که امروز شاهد آن هستیم.

اسماعیل‌نیا بیان کرد: یکی از مباحث ناراحت کننده این است که در زمینه اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری سال‌ها تأکید کرده‌اند اما متأسفانه هنوز خروجی مناسبی در این زمینه به دست نیامده است.

وی با تأکید بر اینکه همایش‌های اقتصاد مقاومتی باید خروجی مناسبی داشته باشد، عنوان کرد: واژه اقتصاد مقاومتی زمانی که مرتب در صدا و سیما و همایش‌ها گفته می‌شود اما خروجی مناسبی ندارد وجهه اصلی خود را از دست می‌دهد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هدف ما در این همایش این است که نگاه تئوری به اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود.

اسماعیل‌نیا پایلوت‌سازی را یکی از راهکارهای مناسب در زمینه کشاورزی دانست و بیان کرد: این پایلوت‌ها بر پایه مدل‌های علمی و عملی است.

وی از حضور شخصیت‌های برجسته کشوری در این همایش خبر داد و تصریح کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس دفتر نهاد ریاست جمهوری، قائم مقام بانک مرکزی، معاون وزیر اقتصاد و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از سخنرانان ویژه این همایش هستند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی از توسعه و ساخت فرودگاهی در کنار فرودگاه شهید مدرس خبر داد و گفت: این فرودگاه برای حمل بار در نظر گرفته شده است که شاید در آینده برای حمل مسافر نیز از آن استفاده شود.

اسماعیل‌نیا از مسئولان خواست تا شعارهای خود در زمینه شایسته‌سالاری فراجناحی را عملیاتی کنند.

وی با بیان اینکه جابه‌جایی مسئولان ایرادی ندارد، یادآور شد: مسئولی که روی کار می‌آید نباید تمام زیردستان خود را درو کند و اگر فرد جدیدی را جایگزین می‌کند سعی بر این داشته باشد تا این فرد از مسئول سابق بهتر و کارآمدتر باشد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس نقد دلسوزانه را مفید دانست و خاطرنشان کرد: سیاسی بودن مسئولان به معنای این نیست که آنها سیاسی باز باشند بلکه باید سیاست‌مدار و تنها به فکر حل مشکلات مردم باشند.

انتهای پیام/70005/صا30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها