امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121754
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
ابوالقاسم خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون آموزش مجلس با نیلی احمدآبادی، گزینه دولت برای وزارت علوم اظهار ...

ابوالقاسم خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون آموزش مجلس با نیلی احمدآبادی، گزینه دولت برای وزارت علوم اظهار کرد: در جلسه روز گذشته، نیلی اهداف و برنامه‌های خود را به طور کامل تشریح و تاکید بر این مطلب داشت که در رأس اهداف خود اعتدال را رعایت می‌کند.

وی افزود: نیلی خود را فردی معتدل دانست و در رأس اهداف خود رشد علمی دانشگاه‌ها را توصیف کرد و در حقیقت به نظر بنده مواضع وی با مواضع فرجی‌دانا مشابهت دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نیلی چندین بار گفت در دانشگاه‌ها باید رویکرد اعتدال را دنبال کنیم و با توجه به رشد علمی دانشگاه‌ها به ویژه در حوزه‌های صنعت و کشاورزی به باید دنبال رفع نیازمندی‌های جامعه بود.

خسروی با بیان اینکه به گفته گزینه جدید وزارت علوم، دانشگاه باید محیط توسعه علم و دانش باشد، افزود: نیلی در صحبت‌های خود مصداق اعتدال را در سرپرستی چهار ماهه خود در دانشگاه تهران مثال زد که برای سه معاون کلیدی دوران رهبر، رئیس سابق این دانشگاه جایگزین تعریف نکرده و همکاری را با آنان ادامه داده چراکه نگاهش در جامه اعتدال، شایسته‌سالاری است.

وی در زمینه مواضع نیلی نسبت به فتنه و انتصاب‌ها تصریح کرد: ظاهرا نیلی خود را از فتنه کاملا مبرا می‌داند و گفته است که هیچ یک از عوامل فتنه در وزارتخانه وی جایگاهی ندارند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در مجموع باید روز چهارشنبه ببینیم که روند رای اعتماد به وی چگونه است که در رای آوری وی دفاع شخص نیلی و رئیس جمهور تاثیرگذاری فراوان دارد.

خسروی با اشاره به موضوع پر چالش بورسیه‌ها تاکید کرد: بنده در مصاحبه‌های خبری گذشته خود نیز تاکید کرده‌ام که تا تخلف فردی ثابت نشده حق رسانه‌ای شدن آن وجود ندارد و امروز نیز از آن تعداد بالای 3 هزار نفری که نامشان برده شد و فقط 36 نفر تخلف داشته‌اند در نتیجه حق اعاده حیثیت در موضوع بورسیه‌ها را دارند.

وی خاطرنشان کرد: هم در دولت و هم در مجلس هیئتی برای بررسی موضوع بورسیه‌ها تشکیل شده اما نکته حائز اهمیت اینجاست که امروز حتی با اعاده حیثیت افرادی که در موضوع بورسیه تخلفی نکرده‌اند و نامشان منتشر شده نیز این ضربه به اعتماد عمومی مردم قابل بازگشت نیست.

انتهای پیام/70005/صا30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها