امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121766
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی، محمد ودودحیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در جمع

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی، محمد ودودحیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های چهارمحال و بختیاری در شهرکرد، ضمن تبیین اهداف بسیج دانشجویی به رویکرد بسیج دانشجویی در سال 93 پرداخته و برنامه‌های این سازمان را تشریح کرد و گفت: دانشجویان با ارائه تحلیل‌های درست در جامعه، مقابل جریان مسخره‌ای با عنوان اسیدپاشی که می‌خواهند با آن جلوی طرح امر به معروف و نهی از منکر بایستند را خواهند گرفت.

وی با اشاره به وصیت نامه حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج دانشجویی افزود: حضرت امام (ره) رویکردهایی را طراحی کرده است که فراتر از مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی است به گونه ای که اگر کسی این پیام را درک کند کسی جلودار او نخواهد بود.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور از تاثیر انقلاب اسلامی ایران در دنیا سخن گفت و تصریح کرد: انقلاب اسلامی امروز دنیای استکبار و ظلم را به هم ریخته است به طوری که امپراطوری‌های رسانه‌ای استکبار مرتباً علیه آن فعالیت می‌کنند و می‌گویند انقلاب اسلامی ایران تاثیری در جهان ندارد حال سوال اینجاست که اگر بدون تاثیر است چرا این همه انرژی و هزینه برای مقابله با آن صرف می‌کنید و حتی از موضوعات کوچک اجتماعی در آن هم نمی‌گذرید.

وی با اشاره به ماهیت انقلاب اسلامی آن را یک موجود زنده و در حال حرکت معرفی کرد و گفت: امروز انقلاب اسلامی 37 ساله است و نیاز به تقویت و نگهداری دارد.

حیدری به بینش سیاسی امام خمینی در فرمان تشکیل بسیج دانشجو که بسیاری از پیش بینی‌های ایشان هنوز اتفاق نیفتاده است اشاره کرد و گفت: در سال 78 ماجرای کوی دانشگاه و سال 88 فتنه معروف بخشی از این بینش و دورنگری را نشان می دهد که امام خمینی (ره) حداقل 30 سال از سیاستمداران جهان جلوتر بود.

وی با اشاره به شاخصه‌های دانشجویان بسیجی توکل به خدا و مطیع محض ولایت فقیه بودن را از مهمترین مولفه های یک دانشجوی بسیجی بر شمرد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور نیروهای انقلاب را مجموعه وسیعی در داخل و خارج کشور نامید و اضافه کرد: با وجود اختلاف سلیقه هایی که در کشور وجود دارد ولی همه ما در حول محور یک هدف حرکت می‌کنیم و با هم در اصل مبانی وحدت داریم.

حیدری ولایت پذیری را از دیگر شاخص‌های دانشجوی انقلابی دانست و افزود: با ولایت پذیری است که تاکنون از تمام گردنه های سخت عبور کرده ایم و انقلابی بودن مرزبندی دارد و از هرگونه بداخلاقی و افراطی گری به دور است، یک دانشجوی انقلابی اگر نقدی هم داشته باشد دور از ادب نیست و در دانشگاه که مولفه های آن استاد و دانشجو می باشد نهایت ادب را رعایت می کند.

وی تحلیل درست و فهم منطقی از مسائل را از مهمترین شاخصه های یک دانشجوی انقلابی دانست و خاطرنشان کرد: قبل از ورود به کار تشکیلاتی باید فهم منطقی و تحلیل و تشخیص درست از مسائل پیدا کنید مثلا در جریان اخیر اسیدپاشی باید با تحلیل درست در جامعه اهداف دشمنان از این طرح را خنثی کنند.

حیدری دشمن شناسی را عنصر حیاتی در یک دانشجو دانست و تاکید کرد: عناد با شیطان بزرگ تمام ناشدنی است، مشکلات ما با آمریکا با مذاکره حل نمی‌شود زیرا او می‌خواهد انقلاب اسلامی نباشد و مشکل ماهیتی و معرفی با ما دارد، ما می‌خواهیم سربلند در دنیا زندگی کنیم ولی نظام سلطه این را نمی‌خواهد.

وی با اشاره به اینکه مذاکره ما با امریکا فقط بر سر موضوع هسته ای است به دولتمردان هم گوشزد کرد: اینکه ما با آمریکا مذاکره کنیم یک تاکتیک است ولی 2 نکته را هرگز فراموش نکنید یکی آنکه مذاکرات ما فقط بر سر موضوع هسته ای است و دوم اینکه حواسمان باشد طرف مقابل دشمن است و امید به شیطان بزرگ با تدبیر سازگار نیست.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با تاکید بر اینکه فتح لانه جاسوسی فقط فتح یک ساختمان نبود گفت: فتح لانه جاسوسی یعنی قطع دست نظام سلطه در محور انقلاب اسلامی، دانشجویان خط امام در روز 13 آبان با تشخیص درست این لانه جاسوسی را فتح کردند و ما تا موقعی که هستیم خواب برگشتن آمریکایی ها به کشور تعبیر نخواهد شد.

وی در ادامه گفت: امید به آمریکا با تدبیر سازگار نیست. دوستداران آمریکا روزگار حضور مجدد ایشان در ایران را نخواهند دید. وصله ناجور اسید پاشی به ارزشی‌ها نمی‌چسبد.

حیدری در پایان افزود: نیروهای حزب اللهی پر عاطفه و دوستدار مردمند و جانفشانی‌شان برای مردم را در دفاع مقدس نشان داده اند. کسانیکه دخالت ارزشی ها در این مسأله را مطرح می کنند سابقه جانفشانی‌شان برای مردم را بگویند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها