امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۲۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121772
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
حجت‌الاسلام احمد شرفخانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه موقوفات کشور با بیش از 800 نیت به ثبت رسیده‌اند، اظهار داشت: در برخی از نیات ...

حجت‌الاسلام احمد شرفخانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه موقوفات کشور با بیش از 800 نیت به ثبت رسیده‌اند، اظهار داشت: در برخی از نیات تعداد موقوفات قابل توجه است و در برخی دیگر از نیات، موقوفات کمتری به ثبت رسیده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه عزاداری سید‌الشهدا، اطعام عزاداران حسینی در کشور بیشترین موقوفات را به خود اختصاص داده است، افزود:‌ البته نیت عزاداری برای امام حسین(ع) در استان‌‌های مختلف متفاوت است.

وی گفت: توجه به وقف با نیت عزاداری برای سید‌الشهدا(ع) سابقه طولانی دارد و سابقه توجه به این امر به زمان پهلوی باز می‌گردد.

حجت‌الاسلام شرفخانی در ادامه یادآور شد: در زمان پهلوی رضا‌خان روضه‌خوانی و عزاداری برای امام‌حسین‌(ع) را ممنوع کرد و مردم به جهت سیاسی و اجتماعی مقابل خواسته رضاخان ایستادند و برهمین است موقوفات بیشتری را برای عزاداری امام‌حسین(ع) نیت کردند.

به گفته معاون سازمان اوقاف و امور خیریه، این امر حرکت سیاسی در مقابل حاکمیت طاغوت بود و از سوی دیگر عرض ارادت به اباعبدالله الحسین(ع) بود.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) یکی یکدانه خداوند متعال است، ابراز داشت: در میان اسامی امامان نام‌های علی، حسن و محمد تکرار شده است و از نام حسین فقط یک بار و آن هم برای اباعبدالله حسین‌(ع) استفاده شده است.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) هرچه داشت در برابر خداوند متعال در طبق اخلاص قرار داد، گفت: مردم نیز بر همین اساس ارادت ویژه‌ای به این امام بزرگوار و خاندان او دارند.

حجت‌‌الاسلام شرفخانی درپاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چراهم‌اکنون توجه اوقاف به ساخت بیمارستان معطوف شده است، گفت: سازمان اوقاف با توجه به نیازهای جامعه در هر دوره‌ای پیشنهاداتی را برای وقف می‌دهد و این دوره نیز با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به حوزه سلامت و همچنین با توجه به نیاز جامعه، سازمان اوقاف نیز ساخت بیمارستان تخصصی سرطان را از محل فروش اوراق وقف مورد توجه قرار داد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها