امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121780
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، «مجتبی دمیرچی‌لو» سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری قزاقستان با «احمدژان یسیموف» شهردار «آلماتی» ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، «مجتبی دمیرچی‌لو» سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری قزاقستان با «احمدژان یسیموف» شهردار «آلماتی» ملاقات کرد.

در این دیدار، یسیموف گفت: آلماتی از سطح بالای همکاری با ایران حمایت می‌کند ضمن آنکه هم‌اکنون 77 شرکت مشترک و 262 شرکت با سرمایه ایران در آلماتی ثبت شده است.

شهردار آلماتی همچنین گفت: موافقتنامه‌های مهمی بین 2 کشور در چارچوب سفر «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران به قزاقستان در ماه سپتامبر سال جاری امضا شده است.

وی تصریح کرد: آلماتی به عنوان مرکز مالی قزاقستان، نقش مهمی در همکاری این کشور با ایران ایفا می‌کند.

این مقام قزاق همچنین از آمادگی آلماتی برای گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران در چارچوب منطقه صنعتی در ناحیه «آلاتائو» و همچنین در زمنیه گردشگری و فناوری‌های نوین اطلاعات خبر داد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان نیز به نوبه خود بر رشد بالای روابط فیمابین 2 کشور و همکاری میان کلان‌شهرها در سالیان اخیر تأکید کرد.

دمیرچی‌لو همچنین گفت: قزاقستان شریک مهم تجاری و اقتصادی ایران می‌باشد و ما اهمیت زیادی برای همکاری با آلماتی قائل بوده و قصد داریم روابط اقتصادی را براساس منافع متقابل با شهر آلماتی توسعه دهیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها