امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12179
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 132
به گزارش فارس به نقل از شاتا، مهدی غضنفری با قدردانی از زحمات همه کشاورزان زحمتکش کشورمان گفت : شرکت بازرگانی دولتی ایران مسئول خرید تمامی گندم مازاد ...

به گزارش فارس به نقل از شاتا، مهدی غضنفری با قدردانی از زحمات همه کشاورزان زحمتکش کشورمان گفت : شرکت بازرگانی دولتی ایران مسئول خرید تمامی گندم مازاد کشاورزان است و عوامل اجرایی باید ضمن تسهیل روند فروش زارعان نسبت به صیانت از این محصول استراتژیک توجه لازم را داشته باشند.
* خوزستان رتبه اول خرید تضمینی گندم
از آغاز خرید تضمینی گندم از کشاورزان تاکنون استان خوزستان با 685 هزارتن رکورد دار بوده و استان‌های فارس ، ایلام و بوشهر در رتبه بعدی قرار دارند.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت توضیح داد که به منظور حمایت از تولید داخلی امسال نرخ خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به سال قبل 70 درصد افزایش یافته، به طوری که هر کیلوگرم گندم معمولی 7200 ریال و هر کیلوگرم  گندم دوروم 7500 ریال از کشاورزان خریداری می‌شود.
غضنفری درباره نحوه پرداخت وجوه گندم خریداری شده به کشاورزان گفت : براساس تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت بازرگانی دولتی و بانک عامل  وجوه نقدی به روز و از طریق سامانه بانک به کشاورزان پرداخت می‌شود.
* تمامی استان‌ها تا نیمه تیرماه به چرخه خرید تضمینی
گندم وارد می‌شوند
وی همچنین افزود: در حال حاضر 14 استان شامل خوزستان ، فارس ، هرمزگان ، بوشهر ، کرمان ، سیستان و بلوچستان ، ایلام ، چهارمحال و بختیاری ، کرمانشاه ، خراسان رضوی ، خراسان جنوبی ، لرستان ، قم و گلستان وارد چرخه خرید تضمینی گندم شده‌اند و تا نیمه اول تیرماه در تمامی استان ها عملیات خرید آغاز می‌شود.
به منظور تسهیل و تسریع در فرآیند خرید و رضایت‌مندی کشاورزان تفاهمنامه همکاری میان شرکت بازرگانی دولتی و سازمان مرکزی تعاون روستایی به منظور استفاده از شبکه‌های تعاون روستایی در سراسر کشور در امر خرید گندم منعقد و به 31 استان کشور ابلاغ شده ، این تفاهمنامه هم اکنون درحال اجرا است.
دراین راستا ، کارگروه‌های استانی هماهنگی خرید گندم داخلی با هدف رفع موانع و مشکلات احتمالی و ایجاد وحدت رویه در تمامی استان ها وبا عضویت سازمان های ذیربط تشکیل شده است.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت درباره حفظ ذخایر استراتژیک و نظارت بر چرخه تولید و توزیع تصریح کرد: به منظور اعمال کنترل های لازم بر چرخه فروش – حمل ونقل و مصرف گندم و آرد در شبکه‌های تانوایی ، سامانه کنترل و نظارت طراحی شده و با همکاری استانداری‌ها ، تشکل های صنفی و دستگاه های نظارتی در حال اجرا است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها