امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121790
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، محمودعلی رکنی در جلسه کارگروه مخاطرات ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، محمودعلی رکنی در جلسه کارگروه مخاطرات زیست محیطی اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت زیست محیطی استان‌های مرکزی کشور به ویژه استان قم به دلیل خشکسالی‌های چند سال اخیر و افزایش جمعیت، ازدیاد خودرو و واحدهای صنعتی و معدنی که آلایندگی‌های آب، هوا و خاک را به دنبال دارد، با چالش‌های جدی مواجه شده است.

وی بر ضرورت برنامه‌ریزی و مدیریت هوشمند در راستای مقابله با چالش‌ها و معضلات زیست محیطی به ویژه در فصل زمستان و ایجاد پدیده وارونگی هوا خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط حساس زیست محیطی در منطقه، سیستم شناسایی، هشدار و مدیریت مخاطرات زیست محیطی یا همان طرح ریز پهنه‌بندی مخاطرات برای نخستین بار در کشور در استان قم راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه این سیستم هوشمند و کارآمد با همکاری و مشارکت دستگاه‌های اجرایی مرتبط در استان قم و بر اساس طرح اولیه دانشگاه صنعتی قم به اجرا در خواهد آمد تصریح کرد: در این سیستم ابتدا مناطق مستعد مخاطرات زیست محیطی استان از منظر تخریب و آلودگی‌ها شناسایی و پهنه‌بندی می‌شود.

وی ادامه افزود: طراحی و راه‌اندازی سامانه استانی پیش‌بینی مخاطرات زیست محیطی، پیش‌بینی کوتاه مدت و بلند مدت و مدیریت ریسک مخاطرات زیست محیطی از دیگر مراحل اجرا در این سیستم است که امیدواریم با مساعدت سازمان حفاظت محیط زیست، استانداری قم و دیگر نهادهای مرتبط بتوانیم گام‌های مثبت و موثری در راستای مقابله با چالش‌های زیست محیطی در استان قم برداریم.

انتهای پیام/2258/و/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها