امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121797
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار فارس، مرتضی طلایی در برنامه تلویزیونی "بعضیا" افزود: باید به برخی مسائل که در ذهن مردم هست، به روشنی جواب بدهیم؛ مثل اینکه سوخت یورو ...

به گزارش خبرنگار فارس، مرتضی طلایی در برنامه تلویزیونی "بعضیا" افزود: باید به برخی مسائل که در ذهن مردم هست، به روشنی جواب بدهیم؛ مثل اینکه سوخت یورو دارد یا ندارد؟ استاندارد هست یا نیست؟ نباید با مردم با نوسان حرف بزنیم. مسائل بسیاری وجود دارند که اگر درباره آنها به موقع جوابگو نباشیم، هرکس حرفی بزند مردم می‌پذیرند و ممکن است دچار استرس و اضطراب شوند.

رییس پلیس سابق تهران تأکید کرد: درباره حادثه اصفهان من به تجربه می‌گویم شبیه این اتفاق را پیش از این داشته‌ایم و اولین بار نیست که رخ می‌دهد. اما نحوه ورود به این مسائل و مدیریت آن مهم است.

طلایی تصریح کرد: دو نوع امینیت داریم؛ امنیتی که به صورت ملموس وجود دارد و دیگر احساس امنیت. از نظر کارشناسی احساس امنیت از خود امنیت مهم‌تر است. چرا باید اتفاقی که در یک نقطه رخ داده، تمام کشور را ناامن کند؟

وی خطاب به مردم ایران گفت: به هموطنانم عرض می‌کنم تردید نداشته باشند پلیس و قوه قضائیه برخورد قاطعی با مجرمان این حادثه خواهند داشت. من شنبه کلاس داشتم و دانشجویانم نگران بودند و از من می‌پرسند در خیابان رفت و آمد داشته باشند یا خیر!؟ چرا باید به افراد اینطور القا شود که کشور ناامن است؟
 
نائب رییس شورای شهر تأکید کرد: با هوشمندی همکاران ما در پلیس، عاملان این موضوع دستگیر شده و به سزای اعمالشان خواهند رسید. با ضریب بالا اطمینان داشته باشید که دیگر چنین حادثه‌ای تکرار نخواهد شد.

طلایی با بیان اینکه باید دست قوه‌قضائیه در اعمال قانون آنقدر باز باشد که کسی جرات ارتکاب جرم نداشته باشد، ادامه داد: وقتی هزینه خلاف بالا برود، جرم کم می‌شود. متاسفانه حادثه‌ای افکار عمومی را پریشان کرده و به دغدغه مردم تبدیل شده است. درخواست من از مردم این است که نگران نباشند و بدانند نیروی انتظامی هوشمندانه این موضوع را مدیریت کند.
 
به گفته وی، ضروری است همواره با اطلاع رسانی سریع، مسائل ساده به مردم گفته شود.

این عضو شورای شهر در بخش دیگری از گفتگو در پاسخ به سوالی در این باره که گفته می‌شود پسر طلایی یکدفعه پولدار شده و ویلا و آپارتمان و... خریده است، گفت: خود شما هم می‌دانید که من سه تا دختر دارم و سه تا داماد. دو تا از دامادهایم در اصفهان زندگی می‌کنند، یکی‌شان خانه‌ پدرش است و دیگری هم جای دیگر. شاید راضی نباشند من با جزئیات بگویم. داماد دیگرم در شرکت تبلیغاتی کار می‌کند.
 
وی افزود: او زمانی که به خواستگاری دخترم آمده بود از او خواستم در حالی که پیش از آن با شهرداری و شورای شهر همکاری‌های تبلیغاتی داشت، دیگر به این کار ادامه ندهد!

طلایی همچنین گفت: از کسانی که در طول این سالها خبری از ساخت خانه و ویلا و ساخت و ساز و برج‌سازی و توصیه و سفارشی از من دارند، تا برنامه به صورت زنده پخش می‌شود، به مجری اطلاع دهند و شما آقای ضیاء مدیونید اگر آنها را علنی اعلام نکنید. به فضل خدا من همواره سعی کردم زندگی‌ام را به دور از مسائلی که اسمش را استفاده نابجا و سواستفاده می‌گذارند، ادامه دهم و اگر کسی موردی سراغ داشت، من آن را به خودش هدیه می‌کنم.

وی در پاسخ به اینکه چرا برای دامادش در شهرداری کار جور نکرده، اذعان کرد: من می‌توانستم دامادم را در شهرداری مشغول کنم و اگر از قالیباف درخواست می‌کردم هم این کار را انجام می‌داد. اما وقتی مردم می‌گویند پسرشان بیکار است، من اگر کاری از دستم برنیاید می‌توانم بگویم شرمنده دامادهای خودم چنین شرایطی دارند.

نائب رییس شورای شهر در بخش دیگری از گفتگو با بیان اینکه متاسفانه مدیریت شهری موفق نشده مشارکت مردم را جلب کند، اعلام کرد: بسیاری از مشکلات شهر توسط خود مردم حل می‌شود. مردم ما با نظامشان هیچ مشکلی ندارند، آنها با امثال من طلایی مشکل دارند. چرا که گاهی ما خودمان را بالا می‌دانیم و رفتارهایمان به شیوه ارباب رعیتی می‌شود.

وی تأکید کرد: روزانه دو تا سه بار زباله‌های مردم از شهر جمع آوری می‌شود و کسی هنوز قائل به بیرون گذاشتن آشغال در ساعت 9 شب نیست. ما باید مشارکت مردم را جلب کنیم. زمانی که من در پلیس بودم، ابلاغ شد که باید دیش‌های ماهواره را جمع آوری کنم. طبق هماهنگی که با شبکه پنج صورت گرفت من روی آنتن زنده از مردم خواستم فارغ از اینکه نظر هرکس درباره ماهواره مورد احترام است، اما شهروندان بیایند و به احترام قانون که استفاده از ماهواره را ممنوع کرده، دیش‌هایشان را جمع کنند. این اتفاق هم افتاد و بیشتر از 50 درصد مردم خودشان دیش‌هایشان را جمع کرده بودند.

طلایی در پایان درباره ترکیب اصولگران و اصلاح‌طلبان در شورای شهر نیز گفت: ما سعی می‌کنیم همگی اجتماعی باشیم. تلاش ما برای تاثیرگذاری شورا است نه به حاشیه‌های سیاسی کشیده شدن آن. درباره انتخاب رییس نیز ما بین خوب و خوب‌تر باید انتخاب می‌کردیم و بین احمد مسجدجامعی که فرد محترمی است و چمران که سالها سابقه در شورای شهر دارد یکی را انتخاب کردیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها