امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121799
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان به نقل از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، تا این لحظه تعداد افرادی که به دلیل مسمومیت در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان به نقل از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، تا این لحظه تعداد افرادی که به دلیل مسمومیت در بیمارستان‌های زاهدان بستری هستند 138 نفر اعلام شده است.

گفتنی است بسیاری از این مسمومین دانش‌آموزان دبستان‎ها و دبیرستان‌های واقع در منطقه نشت ماده سمی هستند و متخصصان و کارشناسان سم‌شناسی در حال بررسی موضوع هستند.

طبق اطلاعیه شماره دو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با توجه به اقدامات صورت گرفته در زمینه خنثی‌سازی مواد آلوده‌کننده، در حال حاضر شدت و محدوده پراکندگی ماده آلوده‌کننده کاهش یافته است و بررسی‌های کارشناسی، گزارش‌های مردمی و کاهش میزان ورودی بیماران به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی موید این موضوع می‌باشد.

به دنبال شناسایی منبع انتشار آلودگی در حاشیه شمالی شهر زاهدان، روز گذشته ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی در زاهدان تشکیل شد.

علاوه بر اعزام تعدادی از آمبولانس‌های مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز به منظور مدیریت تریاژ در محل استقرار پیدا کرد.

پیش‎بینی و تامین تجهیزات و داروهای مورد نیاز بیمارستان‎ها از قبیل تجهیزات حفاظت فردی، اکسیژن سیار وآتروپین، هماهنگی و همکاری نزدیک با بسیج جامعه پزشکی، رایزنی‎های علمی با اعضاء هیئت علمی و گروه بهداشت محیط و حرفه‎ای وزارت متبوع، بررسی متون علمی به منظور شناسایی ماهیت، آنتی دوت و راه‎های برخورد با آلودگی و همچنین تدوین پروتکل درمانی بیماران و ابلاغ آن به مراکز بیمارستانی از جمله مهم‎ترین اقدامات انجام شده توسط مرکز مدیریت حوادث و فوریت‎های پزشکی دانشگاه تا پایان روز یک‌شنبه بوده است.

با این وجود از هموطنان عزیز ساکن شهر زاهدان در خواست می‌شود در صورت مشاهده هرگونه علائم گوارشی و تنفسی شامل تنگی نفس یا حالت تهوع و یا سرگیجه و سوزش چشم به مراکز بهداشتی و درمانی و یا بیمارستان‌های شهر مراجعه نمایند.

انتهای پیام/75004/ع/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار