امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121810
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اجرای طرحی که اجرای آن از چند روز قبل آغاز شده طبیعت‌گردان اوگاندا موظف به پرداخت 60 دلار مالیات سبز ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اجرای طرحی که اجرای آن از چند روز قبل آغاز شده طبیعت‌گردان اوگاندا موظف به پرداخت 60 دلار مالیات سبز هستند که صرف نگهداری حیات وحش این کشور می‌شود.

طی سال‌های اخیر افزایش چشمگیر گردشگران اوگاندا که یکی از سیاست‌های اصلی دولت این کشور برای توسعه اقتصادی پس از سال‌ها جنگ داخلی است باعث شده صدمات زیادی به حیات وحش اوگاندا بواسطه حضور طبیعت‌گردان وارد شده که بیشتر این خسارات شامل شکار گونه‌های نادر جانوری‌، از بین رفتن گونه‌های نادر گیاهی بواسطه استفاده از خودروهای سافاری و همچنین آلوده شدن منابع آب بوده است.

دولت اوگاندا پیش‌بینی می‌کند با اجرای این طرح سالانه 20 تا 25 میلیون درآمد وارد چرخه اقتصادی این کشور شود که تمامی آن صرف بهبود شرایط پارک‌های ملی این کشور و بویژه نجات 400 گوریل در پارک‌های ملی جنوب غربی این کشور شود که از آنها به عنوان گونه در معرض انقراض نام برده می‌شود، این در حالیست که از سال گذشته میلادی در راستای کنترل اعمال گردشگران نیروی پلیس ویژه‌ای در پارک‌های ملی اوگاندا راه‌اندازی شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها