امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121811
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
امیرحسین اسدی، دبیر جشنواره ثبت نگاره‌های معروف عاشورایی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: این جشنواره به صورت

امیرحسین اسدی، دبیر جشنواره ثبت نگاره‌های معروف عاشورایی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: این جشنواره به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و مردم می‌توانند به آدرس اینترنتی setad-amoozesh.ir مراجعه کنند و در قسمت جشنواره عکس‌های خود را ارسال کنند.

وی افزود: شرکت‌کنندگان باید در محورهای همراهی عزاداران در پاکیزگی و نظافت شهری، حفظ حقوق شهروندی، تکریم خردسالان و سالمندان، مدیریت ترافیک توسط عزاداران، نقش اقشار مختلف در گرامیداشت شعائر محرم، نماز ظهر عاشورا، انواع کتیبه‌ها و بیرق‌ها، سقایی توسط عزاداران، روش‌های تبلیغات، روش‌های استفاده از موسیقی سنتی در عزاداری، عزاداری سنتی و رفتارهای زینبی و ابوالفضلی عکس‌های خود را تهیه و ارائه کنند.

اسدی اظهار داشت: هدف از این جشنواره توسعه فرهنگ اصیل عاشورا است و استفاده از مجازی است. به عبارت‌ دیگر رویکرد استفاده از فضای مجازی در گسترش مفاهیم اصیل عاشورا است.

وی ادامه داد: از این جشنواره دنبال این بودیم که یک شبکه اجتماعی ایجاد کنیم بین همه مردم ایران و آن چیزی که به نظرشان معروف و منکر است را با مثبت و منفی دادن به عکس‌ها مشخص کنند.

دبیر جشنواره ثبت نگاره‌های معروف عاشورایی اضافه کرد: به عنوان مثال ریختن ظروف غذا و ترافیک ایجاد کردن و صدای بلند در آخر شب منکر است که شرکت‌کنندگان می‌توانند اینها را نمایش دهند و در نهایت خودشان هم رای دهند.

وی گفت: این جشنواره تا اربعین ادامه دارد و نمایشگاه هم به صورت حقیقی و هم مجازی پس از اتمام مسابقه برگزار می‌شود. همچنین به برگزیده‌های جشنواره جوایزی اهدا خواهد شد ولی هنوز حدود جوایز مشخص نیست. احتمالا کمک هزینه سفر به عتبات را داریم.

اسدی تصریح کرد: از صاحبان عکس اگر تصاویرشان خاص باشد حمایت خواهد شد و به برخی از سرمایه‌گذاران فروخته خواهد شد و گسرتش داده می‌شود.

وی ادامه داد: در زمینه عکاسی با هر وسیله تصویربرداری می‌توانند عکاسی کنند ولی در زمینه فیلمبرداری فقط فیلم‌های گرفته شده با تلفن‌همراه قابل قبول است.

دبیر جشنواره ثبت نگاره‌های معروف عاشورایی گفت: برگزیدگان دو قسمت می‌شوند. یکی برگزیدگان مردمی و دیگری برگزیدگان هیئت داوری.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها