امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121817
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزی بر شهر قدس نمی‌گذرد که یورشی به مسجدالاقصی صورت نگیرد، جوانانی دستگیر نشوند و خانه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزی بر شهر قدس نمی‌گذرد که یورشی به مسجدالاقصی صورت نگیرد، جوانانی دستگیر نشوند و خانه و یا مزرعه‌ای تخریب نشود، همه اینها در مورد منفجر شدن آتش خشم مردم و وقوع انتفاضه سوم هشدار می‌دهد.

هیئت اسلامی-مسیحی قدس گزارشی از تجاوزهای صهیونیستی در قدس ارائه کرده است. از آغاز سال 2014 تا کنون 700 نفر از اهالی قدس بازداشت شده‌اند، 1000 خانواده از قدس کوچ داده شده‌اند و 3000 واحد جدید در شهرک‌های اسرائیلی بنا شده است. مسجدالاقصی 150 بار مورد هتک حرمت قرار گرفته است. 150 مقبره تاریخی اسلامی تخریب شده است و یک بار دیگر پس از سال 1967 تمامی درهای مسجدالاقصی بسته شد و حفریات زیر مسجدالاقصی ادامه یافت.

رژیم صهیونیستی بیشتر 550 اخطار برای تخریب منازل اهالی شعفاط، عیسویه و شیخ جراح فرستاده است. نزدیک به 5 ماه پیش «محمد ابوخضیر» توسط شهرک‌نشینان صهیونیست زنده آتش زده شد باعث درگیری‌های گسترده میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها شد و در نهایت جنگ 50 روزه غزه آغاز شد.

جنایات صهیونیست‌ها به تشکیل گروه‌های ویژه برای ربودن کودکان فلسطینی رسیده است.هفته گذشته نیز نظامیان صهیونیستی یک جوان فلسطینی به نام «عبدالرحمن الشلودی» را پس از دستگیری از فاصله صفر مورد هدف گلوله قرار داد و به شهادت رساند. پیکر این شهید چندین روز به خانواده‌اش تحویل داده نشد و رژیم صهیونیستی سعی کرد با ایجاد رعب و وحشت جلوی تحرکات فلسطینی‌ها را بگیرد.

همزمان با این اقدامات گروه‌های مختلف فلسطینی در مورد انتفاضه سوم در قدس هشدار دادند. «شیخ رائد السلاح» رئیس جنبش اسلامی که به صورت اجباری از قدس تبعید شده است در این مورد گفت: شهر قدس برای انتفاضه سوم آماده شده است و منتظر اجازه کسی نیست. این انتفاضه جز با پایان اشغالگری متوقف نخواهد شد.

«عزت الرشق» عضو دفتر سیاسی حماس نیز در اظهاراتی بر صفحه فیس‌بوک خود نوشت که رژیم صهیونیستی از وقوع یک انتفاضه جدید در قدس اشغالی وحشت‌زده و دستپاچه شده‌ و به همین دلیل به تشدید تدابیر امنیتی در این منطقه پرداخته‌ است (جزئیات بیشتر) .

شیخ «ناجح بکیرات» رئیس بخش نسخ خطی و میراث مسجدالاقصی در این باره گفت که رژیم اشغالگر به دنبال فریب افکار عمومی پیرامون جنایاتش در قدس است تا بدین وسیله طرح خود برای یهودی کردن قدس را اجرایی کند. وی افزود : قدس 3 سال است که در یک انقلاب با تمام معنای آن به سر می‌برد و از آن زمان 4000 جوان در شهر بازداشت شده‌اند.

این هشدار در مورد وقوع زودهنگام انتفاضه فقط از طرف فلسطینی نیست بلکه مقامات و رسانه‌های اسرائیلی نیز در این مورد هشدار داده‌اند. «شائول موفاز» وزیر اسبق جنگ رژیم صهیونیستی و رئیس حزب «کادیما» به همراه شماری از تحلیلگران اسرائیلی در مورد وقوع انتفاضه سوم در قدس اشغالی به تل‌آویو هشدار دادند.

«نداو شرغای» تحلیلگر روزنامه «اسرائیل امروز» در مطلبی تحت عنوان «چشم‌ها باید باز شود: انتفاضه در راه است» می‌نویسد: انتفاضه سوم در قدس از 112 روز پیش آغاز شده است. 

«شمعون شیفر» تحلیلگر «یدیعوت آحارونوت» اعلام می‌کند که هر کدام از وزرای اسرائیلی باید مسئولیت وضعیت امروز قدس را بر عهده بگیرند و برای برقرار امنیت در آن بکوشند و فقط به سرزنش تشکیلات خودگردان اکتفا نکنند.

«الکس فیشمن» دیگر تحلیلگر همین روزنامه می‌نویسد که میل و توانایی تشکیلات خودگردان برای کار در قدس اشغالی محدود است و در راستای بالا رفتن آشوب‌های کنونی با موسسات اسرائیلی در آتش‌افروزی همراه شده است و به یهودیان اجازه اقامت در سلوان را می‌دهد و مانع از ورود مسلمانان به حرم قدسی در اعیاد یهود می‌شود.

نهایت اینکه رژیم صهیونیستی از بیم اجرایی شدن انتفاضه سوم در قدس اشغالی تدابیر امنیتی را به شدت افزایش داده است.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار