امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121819
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک روز بعد از برگزاری انتخابات پارلمانی اوکراین، مجمع پارلمان ناتو اعلام کرد که مردم ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک روز بعد از برگزاری انتخابات پارلمانی اوکراین، مجمع پارلمان ناتو اعلام کرد که مردم اوکراین باید درباره پیوستن کشور خود به اتحادیه اروپا تصمیم‌گیری کنند.

اواخر روز گذشته، انتخابات پارلمانی اوکراین برگزار شد و طبق گزارش‌های منتشر شده، شمارش یک سوم آرا حاکی از آن است که حزب «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین و «آرسنی یاتسنیوک» نخست‌وزیر این کشور تاکنون در مجموع بیش از 43 درصد آراء رأی‌دهندگان را کسب کرده‌اند.حزب «ساموپومیچ» نیز از غرب اوکراین نیز که هوادار اتحادیه اروپا است، ‌نزدیک به 11 درصد آراء را به دست آورده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در انتخابات پارلمانی اوکراین، 29 حزب و گروه سیاسی شرکت کرده بودند که در این میان، حزب کمونیست اوکراین برای نخستین بار پس از استقلال این کشور در سال 1991 میلادی، ‌نماینده‌ای در پارلمان اوکراین ندارد. حزب سرزمین پدری به رهبری «یولیا تیموشنکو»، ‌نخست‌وزیر اسبق اوکراین ‌نیز کمتر از 6 درصد آرا را کسب کرد. پارلمان اوکراین دارای 450 کرسی است.

علیرغم اعلام آتش‌بس در اوکراین، تنش‌ها و درگیری‌ها در شرق اوکراین ادامه دارد و نیروهای دولتی این کشور در ماههای اخیر حملات خود به مناطق استقلال‌طلب را افزایش داده‌اند.

«پترو پوروشنکو» یکشنبه شب اعلام کرد که جبهه مردمی به رهبری آرسنی یاتسنیوک مهمترین شریک برای هر ائتلاف پارلمانی خواهد بود و او از روز دوشنبه مذاکره برای تشکیل اکثریت پارلمانی را آغاز خواهد کرد تا بهترین دولت برای اوکراین تشکیل شود.

این انتخابات نخستین بار پس از اعتراضات گسترده در اوکراین علیه دولت ویکتور یانوکوویچ و برکناری او برگزار شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مقامات اوکراین اعلام کرده‌اند که 27 کرسی متعلق به مناطق تحت کنترل شورشیان خالی می‌ماند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها