امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121825
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «ال‌ناسیونال»، «ارنستو سمپر» رئیس‌ جمهور سابق کلمبیا و ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «ال‌ناسیونال»، «ارنستو سمپر» رئیس‌ جمهور سابق کلمبیا و دبیر کل اتحادیه کشورهای آمریکای جنوبی (اوناسور) در آستانه سفر خود به اسپانیا برای شرکت در انجمن کسب و کار در شهر بیلبائو (شمال این کشور) گفت: لازم است روابط بین آمریکای لاتین و اروپا از طریق اسپانیا تقویت شود.

«سمپر» تأکید کرد که با وجود این‌که اروپا روابط نزدیکی با آمریکای لاتین در دستور کار اوناسور نداشته اما توانسته بر بحران سرمایه‌گذاری در این منطقه غلبه کند.

به گفته وی اسپانیا می‌تواند ارتباط نزدیکی بین اتحادیه اوناسور و اروپا در زمینه‌های از قبیل: حقوق بشر، حفاظت از محیط زیست، برابری جنسیتی و مواد مخدر ایجاد کند تا بدین وسیله روابط بین این 2 بلوک گسترش یابد.

«سمپر» گفت: معتقد است آمریکای لاتین می‌تواند از ایجاد اتحاد با اروپا بهره جوید.

دبیر کل اتحادیه اوناسور ضمن انتقاد از رویکرد 2گانه اروپا تأکید کرد که: این بلوک خود درباره چند قومیتی، چند فرهنگی و غنی‌سازی در زمینه‌های مختلف صحبت می‌کند اما با فرهنگ‌ها و دیدگاه‌های متفاوت آمریکای لاتین مقابله کرده و آن ها را عامل جداکننده 2 بلوک از هم می‌داند.

به گزارش فارس، «ارنستو سمپر» در ماه سپتامبر سال جاری ریاست اتحادیه اوناسور را به دست گرفت.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها