امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121828
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابراهیم رحیم پور، معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه کشورمان در راس یک هیات، از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابراهیم رحیم پور، معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه کشورمان در راس یک هیات، از بلاروس بازدید و با وزیر امور خارجه و تعدادی از مقامات این کشور در خصوص راه‌های گسترش همکاریهای دو و چند جانبه گفت‌وگو کرد.

رحیم پور در دیدار با وزیر امور خارجه بلاروس با ابراز خرسندی از وضعیت روابط دو کشور در ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، چشم انداز آینده همکاری‌ها را مثبت ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه بلاروس نیز در این دیدار بااشاره به روابط حسنه بین دو کشور گفت: دولت بلاروس برای روابط خود با جمهوری اسلامی ایران اهمیت زیادی قائل بوده و خواستار تقویت هر چه بیشتر همکاریهای اقتصادی بلاروس و ایران است.

معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با همتای بلاروسی خود نیز طیفی از موضوعات از جمله مسائل مربوط به همکاری سیاسی دو جانبه، چندجانبه و منطقه‌ای را مورد بررسی قرار داد.

وی همچنین با معاون وزیر صنایع بلاروس دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این ملاقات که با حضور جمعی از نمایندگان شرکتهای ایرانی فعال در بلاروس و شرکت‌های صنعتی بلاروسی برگزار شده بود، راه‌های تسهیل فعالیت‌ها و همکاریهای اقتصادی، بازرگانی و سرمایه گذاری بین دو کشور و رفع موانع موجود مورد بررسی قرار گرفت.

طرفین همچنین توافق کردند که تمهیدات لازم برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را فراهم کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها