امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121829
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دکتر «راشد الراشد» یکی از رهبران برجسته جمعیت «عمل اسلامی»، شیخ «سید مرتضی السندی» از رهبران برجسته ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دکتر «راشد الراشد» یکی از رهبران برجسته جمعیت «عمل اسلامی»، شیخ «سید مرتضی السندی» از رهبران برجسته جریان «وفای اسلامی» و شیخ «عبدالله صالح» معاون دبیرکل جمعیت «عمل اسلامی» با برگزاری نشستی مطبوعاتی تحت عنوان «روندهای انتخابات بحرین» در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ضمن رونمایی از طرح برگزاری «همه پرسی مردمی» به موازات انتخابات پارلمانی در داخل و خارج کشور، گام‌های عملی برگزاری این طرح  و چرایی تحریم انتخابات آینده را تشریح کردند.

مشارکت در اداره سیاسی بحرین،‌ خواسته مخالفان

شیخ «عبدالله صالح» معاون دبیرکل جمعیت «عمل اسلامی» در ابتدای این کنفرانس مطبوعاتی، مشارکت حقیقی در اداره سیاسی کشور، تدوین قانون اساسی عادلانه و دستیابی به آزادی، دموکراسی و استقلال قوای سه گانه را خواسته‌های اصلی انقلابیون و مخالفان نظام منامه برشمرد و تاکید کرد: حاکمیت بحرین هم اکنون در حال اعطای تابعیت به اتباع خارجی است و می‌کوشد با تغییر بافت جمعیتی و طایفه‌ای، ساکنان اصلی و مخالفان خود را به اقلبت تبدیل کند.

معاون دبیرکل جمعیت عمل اسلامی بحرین خاطرنشان کرد: شهروندان بحرینی حدود 80 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند و 20 درصد دیگر جمعیت را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند وقتی نتایج انتخابات اعلام می‌شود، می‌بنییم که 70 درصد مشارکت کنندگان در انتخابات خارجی‌ هستند و تنها 30 درصد مردم اصلی بحرین در انتخابات مشارکت کرده‌اند.

مخالفت ملت بحرین با همه مظاهر دیکتاتوری

از طرفی شیخ «سید مرتضی السندی» از رهبران برجسته جریان وفای اسلامی تصمیمات و قوانین تصویب شده توسط «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین را دیکتاتورانه و بدون دخالت و مشارکت مردم خواند و تاکید کرد که ملت و انقلابیون تصمیم گرفته‌اند با قوانینی که از طرف پادشاه بدون اراده مردم گرفته اتخاذ می‌شوند، مخالفت کنند. بنابراین با هر قانونی که حاکمیت  بدون توجه به اراده مردمی به عنوان منبع قدرت، تصویب کند، مخالفت و مبارزه می‌کنیم. مخالفان بحرینی نه تنها انتخابات 22 نوامبر را تحریم می‌کنند بلکه با همه قوانینی که بدون توجه به اراده ملت وضع می‌شوند مبارزه خواهند کرد و تا زمانی که تمام قوانین با اراده ملی وضع نشوند به این مبارزه ادامه می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه «از سال 2006 تا 2010 برخی گروه‌های معارض که در انتخابات شرکت کرده بودند هیچ موفقیتی کسب نکردند اما به خاطر وجود فشارهای آمریکا و جریان‌های منطقه‌ای در سال 2010 دوباره در انتخابات شرکت کردند»، افزود: حوادثی که در 14 فوریه 2011 رخ داد باعث شد که نمایندگان گروه‌های مخالف از پارلمان کناره‌گیری کنند. در همان سال 2011 یک انتخابات تکمیلی برگزار شد اما هیچ کدام از گروه‌های معارض در آن شرکت نکرده و آن را تحریم کردند. این تحریم تاکنون ادامه دارد.

رونمایی از طرح برگزاری همه پرسی مردمی توسط مخالفان

از طرفی دیگر «راشد الراشد» یکی از رهبران جمعیت عمل اسلامی بحرین با تاکید بر عزم مخالفان و گروه‌های مختلف ملت بحرین مبنی بر تحریم انتخابات آینده نظام آل خلیفه، طرح برگزاری «همه پرسی مردمی» را گام مخالفان در مقابله با سیاست‌های منامه توصیف کرد و افزود: یکی از اهداف برگزاری همه‌پرسی مردمی نشان دادن این واقعیت است که مردم بحرین منبع اصلی تصمیم‌گیری برای حکومت و آینده خودشان هستند و به همین منظور هیئت عالی همه‌پرسی مردمی در بحرین تشکیل شده است.

وی افزود: خانم دکتر «بلقیس رمضان» رئیس هیئت عالی طرح همه‌پرسی مردمی در کنفرانس خبری خود در منامه به خوبی اهداف و برنامه‌های این هیئت به منظور برگزاری موفقیت آمیز همه ‌پرسی را تشریح و در کنفرانس دوم نیز اعلام کرد که طرح سیاسی دیگری نیز مطرح شده است که هدف از آن این است که به جامعه بین‌المللی این پیام را برسانیم که مردم بحرین خواهان نظارت بین‌المللی بر آرای پیشنهادی در صندوق‌های انتخاباتی هستند.

تشریح گام‌های عملی برگزاری همه پرسی مردمی

دکتر راشد الراشد در پاسخ به سوال خبرنگار گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره نحوه و گام‌های عملی برگزاری همه پرسی به منظور تعیین سرنوشت توسط مردم بحرین، با اشاره به رویکرد مشت آهنین حکومت بحرین و حضور نیروهای اشغالگر در خاک این کشور گفت: انقلاب مردمی بحرین با وجود همه عملیات قلع و قمع نظام حاکم و همدستانش، به پیش رفته و ما در آستانه ورود به سال پنجم این انقلاب هستیم. این  همه پرسی همان گونه که انقلاب  (14 فوریه) به مدت چهار سال  با وجود همه مشکلات  و موانع به راه خود ادامه داده، برگزار خواهد شد.

وی افزود:  تا به امروز از تعدادی از گام‌ها و مراحل برگزاری همه پرسی در داخل بحرین اجرا شده است که از آن جمله می‌توانم به اعلام عمومی و مطبوعاتی  این طرح در منامه و همچنین  تشکیل هیئت برگزاری  آن در داخل بحرین، اشاره کنم.

الراشد هیئت برگزاری همه پرسی تعیین سرنوشت در بحرین را متشکل از رئیس و معاون وی  خواند و تاکید کرد که  هیئت برگزاری رفراندوم مدتی پیش با برگزاری یک نشست مطبوعاتی در داخل بحرین این طرح را اعلام کردند. عوامل و کادر اجرایی این طرح در داخل کشور نیز مشخص شده‌اند.

این رهبر برجسته جمعیت عمل اسلامی بحرین تاکید کرد که گام‌های عملی و مراحل بعدی برگزاری همه پرسی در حال برنامه ریزی است و با در نظر داشتن همه موانع و مشکلات موجود در آینده نزدیک اعلام و رسانه‌ای خواهند شد.

وی همچنین از آغاز دوره‌های آموزشی برای کادر برگزار کننده این همه پرسی سخن گفت و افزود: کمیته‌هایی برای برگزاری روند رأی گیری تشکیل شده و در حال طی دوره‌های آموزشی درباره سازوکارهای برگزاری این طرح هستند.

الراشد با بیان اینکه وظیفه و مأموریت هر کدام از کمیته‌های برگزار کننده همه پرسی مردمی بحرین مشخص شده و همه کمیته‌ها آماده ایفای نقش خود هستند، اظهار داشت: در خارج از بحرین بویژه در کشورهایی که اتباع بحرینی حضور دارند، نشست‌های مطبوعاتی مشابهی توسط مخالفان این کشور برگزار و عزم خود برای برگزاری همه پرسی و اخذ رأی اقلیت بحرینی در آن کشورها اعلام می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه کمیته‌هایی برای نظارت بر روند برگزاری این همه پرسی در حال تشکیل است، افزود: همه این مراحل در سایه حضور نیروهای اشغالگر هفت کشور خارجی در بحرین صورت می‌گیرد. این امر به انقلاب مظلوم رنگ و صبغه ویژه‌ای می‌بخشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها