امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۰۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121849
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
«ولید برکات»، دبیر کل حزب دموکراتیک لبنان در گفت‌وگوی با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیروت به بررسی اهداف شوم آمریکا و متحدانش علیه

«ولید برکات»، دبیر کل حزب دموکراتیک لبنان در گفت‌وگوی با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیروت به بررسی اهداف شوم آمریکا و متحدانش علیه سوریه و منطقه پرداخت.

برکات تاکید کرد که پیشروی‌های داعش به رغم حملات هوایی هواپیماهای ائتلاف ضد داعش ثابت می‌کند که آمریکا به دنبال ترسیم خلافت ادعایی داعش در شام، لبنان و عراق است.

دبیر کل حزب دموکراتیک لبنان که عضو تشکل تازه تاسیس دیدار ملی اسلامی در این کشور است هدف از تاسیس این تشکیل را احیای نقش ملی اسلامی اهل تسنن لبنان در مقاومت علیه اشغالگری اسرائیل و جریان های تفکیری توصیف کرد.

متن کامل گفت‌وگوی فارس با «ولید برکات» در زیر آمده است:

دبیر کل حزب دموکراتیک لبنان در بخش اول سخنانش درباره تحولات سوریه و حملات ائتلاف بین المللی ضد داعش در کوبانی سوریه گفت:سوریه در معرض توطئه‌ای بین المللی و عربی شامل کشورهای حامی آمریکا و اسرائیل است که قصد ضربه زدن بر نظام حاکم بر دمشق و نابودی و تجزیه و سرکوب ارتش قدرتمند این کشور را دارند تا بدین وسیطه منافع اسرائیل و متحدانش در منطقه تامین شود. 

برکات تاکید کرد:آنچه که ائتلاف بین المللی خوانده می شود به دنبال سرکوب تروریسم در سوریه نیست بلکه به دنبال نابودی آن چیزی است که از سوریه باقی مانده است تا خلافت ادعایی داعش در عراق و سوریه را ترسیم کند.

ولید برکات گفت: این موضوع موید مصنوعی بودن حملات ائتلاف ضد داعش است که در سایه حملات هوایی ائتلاف، این گروه تروریستی در درگیری‌های کوبانی پیشروی داشته است.

وی افزود: در هر حال سازمان تروریستی داعش ساخته دست آمریکا است همان گونه که هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا در کتاب اخیر خود این مساله را تایید کرد بنابراین بمباران‌های آمریکا در چارچوب ترسیم خلافت ادعایی داعش و حمایت از این گروه تروریستی است که در راستای منافع اسرائیل در منطقه کار می‌کند.

دبیر کل حزب دموکراتیک لبنان درباره نقش مصر در شرایط کنونی منطقه گفت:مصر باید به نقش دیرین خود در مبارزه با رژیم اشغالگر اسرائیل و نقشه‌های آمریکا در منطقه بازگردد و بخشی از محور مقاومت در برابر توطئه ها و جریان‌های تکفیری و تروریستی باشد که امنیت و ثبات منطقه را تهدید می‎‌کند.

حملات علیه ارتش لبنان طرح اسرائیل و آمریکا به سبب همکاری دائم ارتش با مقاومت در دفاع از لبنان است/گسترش تروریسم در لبنان نقشه غربی‌هاست

برکات درباره حملات اخیر علیه ارتش لبنان و مقاومت این کشور گفت:کاملا روشن است که طرح اسرائیل و آمریکا در منطقه ضربه زدن بر مقاومتی است که لبنان را در سال 2000 آزاد کرده و اسرائیل را در  سال 2006 شکست داد، هدف گرفته شدن ارتش لبنان هم در این راستا است زیرا یکپارچگی ارتش لبنان و اقتدار آن ضامن اصلی ثبات لبنان و حافظ وحدت ملی و همکاری دائم آن با مقاومت در برابر اسرائیل و گروه های تکفیری-تروریستی است که می خواهند لبنان را اسیر تروریسمی کنند که این کشور را بخشی اساسی از خلافت داعش در منطقه برشمرده است.

لبنان باید هدیه نظامی ایران را بپذیرد تا نقشه غربی ها برای تضعیف ارتس لبنان ناکام بماند

وی در خصوص اعمال فشار کشورهای بزرگ جهانی و منطقه ای و عربی به دولت لبنان برای نپذیرفتن هدیه نظامی ایران گفت:دولت لبنان باید هدیه ایران که برای کمک به ارتش لبنان و تقویت و تحکیم نقش امنیتی و نظامی آن در این شرایط سرنوشت ساز کشور را بپذیرد.

وی افزود: رد این هدیه از سوی برخی نیروهای سیاسی در لبنان در چارچوب ارتباط آشکار آنها با نقشه های غربی‌ها و تروریست‌هاست که می‌خواهند ارتش لبنان ضعیف شده و به راحتی بر آن چیرگی یابند.

این عضو تشکل دیدار ملی لبنان درباره نقش این تشکل در داخل و خارج لبنان گفت: این تشکل که اخیرا از سوی نیروهایی سیاسی و شخصیت‌های ملی اسلامی اهل تسنن لبنان تشکیل شده هدف آن در وهله نخست بازگرداندن مسلمانان اهل تسنن لبنان به نقش دیرین خود در مبارزه با اسرائیل و تفکرات تروریستی است که امروزه در عرصه اهل تسنن شایع شده و در اصل مقصود آن خدشه دار کردن چهره اسلام در راستای خدمت به منافع اسرائیل و آمریکا است.

تشکل دیدار ملی اسلامی به منظور احیای نقش ملی اهل تسنن این کشور به مقاومت در برابر اسرائیل و جریان های تکفیری  تشکیل شده است

ولید برکات افزود: تشکل «دیدار ملی اسلامی» ضرورتی ملی و اسلامی برای تصحیح راه حقیقی مسلمانان اهل تسنن در لبنان است که نقش ملی آنها از سوی جریان المستقبل لبنان به رهبری سعد الحریری و همچنین از سوی جریان های تروریستی کفیری از ماهیت اسلامی دوره شده و مغایر ارزش ها و اصولی است که مسلمانان اهل تسنن در لبنان به آن اعتقاد دارند.

وی افزود: تاریخ اهل تسنن در لبنان موید ارتباط عمیق آنها با مقاومتشان در گذر تاریخ علیه اسرائیل و تفکرات تکفیری است که هدفش خدشه دار شدن چهره آنها و مصادره نقش ملی، عربی و اسلامی آنها در رو در رویی با نقشه های امریکا و اسرائیل است که به دنبال سیطره بر سرنوشت امت اسلامی و عربی است.

 ولید برکات در پایان گفت وگوی اختصاصی خود با خبرنگار فارس تاکید کرد:تشکیل دیدار ملی بخش اساسی از جنبش مقاومت ملی و اسلامی علیه اسرائیل و نقشه آمریکا در منطقه است.

وی با اشاره به اینکه تشکیل دیدار ملی اسلامی لبنان بیش از سی درصد از اهل تسنن لبنان را تشکیل می دهد گفت: اعضای این تشکیل نمی‌خواهند ابزار دست تفکر تکفیری یا نقشه‌های امریکا و اسرائیل در کشورشان شوند.

برکات با اشاره به سفر قریب الوقوع اعضایی از این تشکل به خارج از لبنان برای تشریح اهداف تاسیس آن گفت:تشیل ملی اسلامی بخش اساسی از جنبش مقاومت در لبنان و محور مقاومتی است که از جمهوری اسلامی ایران تا عراق، سوریه، یمن، فلسطین و لبنان ادامه دارد و ما در جایگاه ملی و اسلامی خود از هر گونه گفت وگو و همکاری با قدرت‌های جهانی و آزادی خواهان در جهان عربی و اسلامی و همچنین در سطح بین المللی استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام/ز

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها