امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121860
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این اثر با نام «دو پرنده» در سال 1959 با تکنیک لیتوگرافی رنگی و در ابعاد 33 در 48  خلق شده که توسط سعید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این اثر با نام «دو پرنده» در سال 1959 با تکنیک لیتوگرافی رنگی و در ابعاد 33 در 48  خلق شده که توسط سعید کنعانی یکی از علاقمندان به هنر و مجموعه‌داران ایرانی مقیم آمریکا و با حضور مجید ملانوروزی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی و رئیس موزه هنرهای معاصر تهران به گنجینه این موزه اهدا شد.

«پرنده‌ها» مجموعه‌ای از آثار طراحی و چاپ دستی ژرژ براک است که وی در سالیان آخر عمر خود به آنها علاقمند شد و در کنار سایر آثاری که علاقه وی را به طبیعت نشان می‌داد به تعداد زیاد تولید شدند. براک در سال‌های پایانی عمر به شدت به طبیعت نزدیک و علاقمند شده بود و طبیعت در آثار وی تجلی دیگری یافته بود.

ژرژ براک از هنرمندان نقاش و چاپگر فرانسوی (1882-1963) و از پیشگامان برجسته هنر مدرن و یکی از بنیان‌گذاران جنبش کوبیسم به شمار می‌آید.

از این هنرمند بیش از ده اثر در گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران نگهداری می‌شود که از این بین می‌توان به «گیتار، میوه‌ها و پارچ آب» به سال 1927 و «هایمن» خلق شده در سال 1957 اشاره کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها