امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121861
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در جشنواره مجسمه شهر موسان کره جنوبی که مجسمه‌سازانی از کشورهای دنیا حضور داشتند، علیرضا قدمیاری اثر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در جشنواره مجسمه شهر موسان کره جنوبی که مجسمه‌سازانی از کشورهای دنیا حضور داشتند، علیرضا قدمیاری اثر نماد «شهید» خود، با سنگ گرانیت در اندازه 100 در 200 سانتیمتر را ارائه کرد که مورد استقبال بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان قرار گرفت. 

علیرضا قدمیاری، مجسمه‌ساز و نقاش نیشابوری در این خصوص می‌گوید: خدا این توفیق را به اینجانب به عنوان  تنها نماینده جمهوری اسلامی ایران و مردم فرهنگ و هنر پرور نیشابور عنایت کرد تا در جشنواره مجسمه‌سازان جهان در شهر برویونگ کره جنوبی اثری با نام شهید را خلق کنم که در بین آثار دیگر رقبا از سراسر جهان موفق شد مقام اول در سرعت و مهارت این جشنواره جهانی را کسب کند.

وی گفت: این مجسمه ترکیبی از آرامگاه و پرنده‌ای که بر روی این آرامگاه آرمیده است که سر به آسمان دارد را نشان می‌دهد و با استفاده از سنگ گرانیت ساخته شده و هم اکنون نیز در موزه مرکزی شهر برویونگ کره جنوبی «موزه موسان » نصب شده است که مورد توجه منتقدین و مجسمه‌سازان قرار گرفت و ما از این فرصت طلایی برای اشاعه فرهنگ ایثار وشهادت بهره لازم را بردیم.

علیرضا قدمیاری متولد 1351 است که آثاری از جمله مجسمه پرویز مشکاتیان و سردیس مهدی اخوان ثالث نیز اثر اوست.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها