امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121871
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در این دوره از نمایشگاه که از جمله نمایشگاه های قدیمی کتاب در اروپا به شمار می‌رود 897 ناشر از 20 ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در این دوره از نمایشگاه که از جمله نمایشگاه های قدیمی کتاب در اروپا به شمار می‌رود 897 ناشر از 20 کشورآثارخودراجهت نمایش عرضه می کنند.

موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار دراین نمایشگاه حضوریافته است. در غرفه موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران که با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و انتشارات الهدی برپاشده است بیش از300 عنوان کتاب درزمینه های ایرانشناسی،فرهنگ و تمدن ایران اسلامی،کودک و نوجوان، ادبیات، شعر و داستان، آموزش زبان فارسی و صنایع دستی عرضه شده است که 100 عنوان از عناوین ارایه شده به زبان روسی است و توسط رایزنی فرهنگی ایران در بلگراد ترجمه و منتشر شده است.

معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در قالب کاتالوگ، بروشور و توزیع فرم ثبت نام از دیگر فعالیت های این موسسه در این نمایشگاه است.

در کنار موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در این نمایشگاه مرکز علوم دینی قم در بلگراد برای نخستین باربه صورت مستقل شرکت کرده و تالیفات خود را در ارتباط با حوزه های تخصصی فلسفه اسلامی،تمدن پژوهی اسلامی و اندیشه معاصر اسلامی ارائه کرده است.

مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه کشورچین است که برنامه های ویژه ای را دراین نمایشگاه و سایر مراکز ادبی فرهنگی بلگراد و دیگر شهرهای صربستان تدارک دیده است.

در این نمایشگاه همانند سال های گذشته به بهترین ناشر، مولف، زیبا ترین کتاب، بهترین کتاب کودکان و به بهترین غرفه کتاب جوایزی اهدا می شود.

* حضور نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه کتاب بلگراد

همایون امیرزاده مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی با دعوت رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و به منظور بازدید از پنجاه و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد و بررسی حضور ایران به عنوان میهمان ویژه این نمایشگاه راهی صربستان شد.
وی از سوی معاونت امور فرهنگی ماموریت دارد شرایط و جوانب میهمان ویژه شدن جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد را بررسی کند و در جلسات مقدماتی شرکت کند.
بنا بر این گزارش و بر اساس جلسات تنظیم شده، امیرزاده روز سه‌شنبه 6 آبان‌ماه با خانم میربانا لوکیچ، رئیس نمایشگاه کتاب بلگراد دیدار می‌کند و درباره موضوعات فرهنگی به گفت‌و‌گو و تبادل نظرخواهد پرداخت.
نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد بزرگ‌ترین نمایشگاه‌ کتاب در اروپای شرقی است و در پنجاه و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب بلگراد ناشرانی از کشورهای آنگولا، استرالیا، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، انگلیس، یونان، کرواسی، هند، ایران، فرانسه، هلند، مقدونیه، آلمان، اتریش، اسپانیا، ژاپن، روسیه، برزیل، بلغارستان، مونته نگرو و لهستان حضور دارند.
غرفه جمهوری اسلامی ایران در پنجاه و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد کتاب‌هایی با موضوعات فرهنگ و تمدن ایران اسلامی را به همراه صنایع دستی و بروشورهای فرهنگی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده است.
پنجاه و نهمین دوره نمایشگاه کتاب بلگراد ازتاریخ 4 تا 11 آبان ماه برگزار می گردد.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها