امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121878
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
عبدالرحیم سعیدی راد دبیر جشنواره «شعر کوتاه هزاره» (هزاره فرهنگ و هنر) در گفت‌و گو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، با اعلام خبر مشخص شدن اسامی شاعران ...

عبدالرحیم سعیدی راد دبیر جشنواره «شعر کوتاه هزاره» (هزاره فرهنگ و هنر) در گفت‌و گو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، با اعلام خبر مشخص شدن اسامی شاعران برتر جشنواره شعر کوتاه گفت: انتخاب 16شعر برتر از میان 393 شعر نهایی و نیز انتخاب سه نفر برتر برای مرحله نهایی کار دشواری بود.

وی افزود: افتخار انتشارات هزاره ققنوس به عنوان متولی اصلی، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به عنوان مشارکت کننده اصلی، سایت شاعران پارسی زبان و نیز هیات داوران جشنواره این است که تعداد شرکت کنندگان در این جشنواره به نسبت جشنواره های مشابه بیشتر بود. در اولین دوره برگزاری جشنواره شعر کوتاه بیش از 500 شاعر شرکت کرده اند که این نشان از جایگاه والای شعر کوتاه در بین شاعران کشورمان است.

این شاعر اظهار داشت: امید متولیان جشنواره این است که با همراهی و همدلی شاعران بتوانند این جشنواره را هر سال برگزار کنند. چون تنها همراهی و همدلی شاعران می‌تواند برگزار کنندگان را برای ادامه این روند تشویق کند.

دبیر جشنواره « شعر کوتاه هزاره»، با اعلام اینکه بدلیل نزدیکی عاشورا و تاسوعای حسینی مراسم اختتامیه جشنواره برگزار نخواهد شد افزود: جوایز نقدی نفرات برتر به حساب آنها واریز می‌شود و لوح تقدیر به همراه هدایای دیگری به نشانی آنها ارسال خواهد شد.

سعیدی راد همچن خبر از انتشار منتخبی از شعرهای رسیده (احتمالا هزار شعر) در قالب یک کتاب، توسط انتشارات هزاره ققنوس داد.

وی در پایان اسامی نفرات برتر هر بخش را شرح زیر اعلام کرد:

در بخش شعر سپید، هایکو، طرح:

نفر اول میثم داودی با شعر «خواب های یک مداد»

نفر دوم محمدتقی عزیزیان با شعر «75کیلو»

نفر سوم کوکب توفیق خواه با شعر «مرگ»

در بخش شعر رباعی و دوبیتی :

نفر اول الهه ملک محمدی (رباعی چسب زخم)

نفر دوم فرشاد قربانی (حاجی فیروز)

نفر سوم زری قهارترس (صدای رود)

نفرات تقدیری هر دو بخش کلاسیک و سپید:

علی سلیمانی، ارمغان بهداروند، فاطمه جمعه شاد، انسیه موسویان، نعمت الله (حامد) رمضانی، جمشید عباسی، حمیدرضا اقبالدوست، سیدحبیب حبیب پور، محمد عالی زاده و مهرداد احمدی
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها