امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121909
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در همایش پدافند غیرعامل که در مرکز ...

به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در همایش پدافند غیرعامل که در مرکز همایش‌های سازمان صداوسیما در حال برگزاری است: با بیان اینکه پدافند غیرعامل برای جلوگیری از کارامد بودن ضربه دشمن است، تصریح کرد: توان ما باید به گونه‌ای باشد که دشمن بداند اگر ضربه ای وارد کرد، ضربه محکمتری خواهد خورد و پدافند غیرعامل یعنی جلوگیری از اینکه ضربه دشمن ضربه کارآمدی باشد.

احمدی مقدم با بیان اینکه امروز تهدیدات دشمن بسیار فراتر از تهدیدات نظامی است، خاطرنشان کرد: امنیت روانی جامعه بسیار مهم است و تلاش دشمن هم این است که رابطه حکومت و مردم را در اختیار بگیرد و این یک جنگ است.

وی تصریح کرد: برخورد ساده‌انگارانه با موضوع سایبری و دادن میزبانی داده‌هایمان به خارجی ها، خساراتی بیشتر از اصابت موشک به تاسیساتمان دارد.

وی افزود: امروز در حوادث پیرامون ما، مردم حاضرند قوت(غذا) خود را بدهند تا امنیت داشته باشند. در همه بحران‌ها اولین اصل قدرت پیش‌بینی و بعد قدرت پیشگیری و پس از آن مهار و کنترل و در پایان قدرت ترمیم و بازسازی است.

احمدی‌مقدم تأکید کرد: پدافند غیرعامل بخش بسیار مهمی از شرایط ایجاد امنیت در برابر بروز محرک‌های بی‌تعادلی است. اگر بتوانیم پدافند غیرعامل را مثل عامل امنیت و زیست‌محیطی که به طرح‌های عمرانی، ملی و بخش خصوصی افزوده شده بیفزاییم هزینه‌های اجرای آن کاهش می‌یابد.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: سازمان پدافند غیرعامل بسیار خوب توانسته گفتمان‌سازی کند و پدافند غیرعامل در جامعه و سازمان‌های اجرایی و نظامی و ... مطرح شود.

وی افزود: در مذاکرات هسته‌ای آنها می‌گویند فوردو باید تعطیل شود چون ما نمی‌توانیم آن را بزنیم و به جایی بیایید که ما توان زدن آن را داشته باشیم و این خیلی جالب است. در حالیکه آنها با قطع کردن شبکه‌های ماهواره‌ای ما و ارسال امواج پارازیت و تحریم اقتصادی جنگی را علیه ما آغاز کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: تهدیدات سایبری اهمیت بسیار بالایی در جهان دارد و نیروی انتظامی با تشکیل پلیس فتا گام‌های بسیار بلندی در دفاع از مال و جان مردم در این حوزه برداشته است.

احمدی‌مقدم در پایان گفت: باید در ناجا شرایطی فراهم کنیم تا در هر موقعیتی فعالیتمان قطع نشود وگام‌های بزرگی در این حوزه برداشته شود که شاید به 50 برنامه برسد و به دنبال این هستیم سازه‌هایمان را ترمیم و اصلاح کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها