امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121914
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 30
میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به این سؤال که آیا ...

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به این سؤال که آیا شایعات پیرامون سهام عدالت مبنی بر مالکیت دائمی دولت در شرکت‌های مشمول سهام عدالت صحت دارد یا خیر؟ گفت: قطعاً چنین نیست و هیات وزیران در این باره سال 89 مصوبه‌ای داشت مبنی بر اینکه تا زمان آزادسازی کامل سهام عدالت و واریز کامل اقساط آن توسط دستگاه های تخصصی اداره شوند.

وی افزود: به دلیل عدم اجرای مصوبه دولت قبلی مبنی بر مدیریت شرکت‌های مشمول طرح سهام عدالت که بخشی از آن به مردم واگذار خواهد شد، بازخواست شدیم که چرا این مصوبه طی 4 سال گذشته اجرا نشده است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه اکنون بخشی سهام 61 شرکت دولتی به طرح سهام عدالت اختصاص یافته است، گفت: باید از کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت بپرسیم که چرا با وجود منع قانونی در شرکت‌های سرمایه‌پذیر دخالت و اعمال رأی می‌کردند.

وی افزود: اعمال رأی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در شرکت‌های مشمول طرح، خلاف مصوبه هیأت وزیران بود و دولت جدید تنها مصوبه قبلی را اجرا می‌کند.

پوری‌حسینی با اشاره به اینکه کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت باید در سال 89 با مصوبه هیأت وزیران مبنی بر اعمال رأی توسط دستگاه‌های تخصصی تا پیش از آزادسازی سهام اعتراض می‌کردند، گفت: این شرکت‌ها در سال 89 هیچ اعتراضی به این مصوبه نداشتند و اکنون هم با اجرای این مصوبه اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در باره آخرین مراحل آزادسازی سهام عدالت به فارس گفت: اکنون اتفاق خاصی نسبت به یک ماه گذشته نیفتاده و تنها پیش‌نویس آماده شده توسط وزارت اقتصاد تقدیم هیأت دولت شده است و پس از تبدیل به لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی برای سیر مراحل قانونی خواهد شد.

پوری‌حسینی تأکید کرد: فعلاً این طرح در مرحله پیش‌نویس است و هنوز به لایحه تبدیل نشده و ایجاد صندوق‌های قابل معامله بورسی هم یکی از گزینه های پیش‌روست.

وی در پاسخ به این سؤال که مزایده دو باشگاه پرطرفدار ورزشی از جمله استقلال و پرسپولیس سرانجام به کجا رسید؟ گفت: طبق وعده، آذرماه این دو باشگاه ورزشی را آگهی خواهیم کرد.

پوری‌حسینی تأکید کرد: متأسفانه باشگاه پرسپولیس در ارائه صورت‌های مالی مشکل دارد و هیأت مدیره شرکت گزارشات مالی را امضاء نمی‌کند تا شفافیت ایجاد شود.

وی گفت: تمام تلاش سازمان خصوصی‌سازی این است که درنهایت شفافیت، این دو باشگاه به بخش خصوصی واگذار شود.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها