امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121934
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، مصطفی قانعی اظهار کرد: شناسایی دقیق و سریع ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، مصطفی قانعی اظهار کرد: شناسایی دقیق و سریع منبع پخش آلودگی، عامل ایجادکننده مسمومیت و راه‌های خنثی‌سازی و درمان آن یکی از افتخارات نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس انستیتو پاستور ایران با تاکید بر احتمال وقوع حوادث مرتبط با اهمال افراد در هر نقطه از دنیا گفت: لازم است تا تجارب حاصل از مدیریت این حادثه به عنوان یک تجربه ارزشمند در اختیار سایر کشورها قرار گیرد.
 
وی با بیان اینکه حادثه انتشار گاز سمی در زاهدان اولین حادثه شیمیایی از این نوع در کشور به شمار می‌آید، گفت: این حادثه غیر مترقبه، منطقه مسکونی با جمعیت حدود 200 هزار نفر را متاثر کرده و ظرفیت عظیمی از نظام بهداشت و درمان را در چند روز اخیر به خود اختصاص داده است.

قانعی با اظهار خرسندی از این که با ارائه خدمات مناسب درمانی شاهد هیچگونه تلفات جانی نبوده‎ایم، بیان کرد: نگرانی عمومی و فشار روانی حاصل از وقوع بروز این حادثه نیز برای نظام سلامت قابل چشم پوشی و اغماض نیست.

وی ادامه داد: بر اساس قانون پنجم توسعه، با افرادی که سلامت دیگران را به مخاطره می‎اندازند به صورت حقوقی و قانونی برخورد می‎شود و لازم است تا پی‌گیری‎های قضایی با هدف پیشگیری از وقوع حوادث مشابه لازم تا حصول نتیجه و شناسایی مقصران اصلی حادثه استمرار یابد.
 
این مسئول در جریان سفر چند ساعته‎اش به زاهدان، از مراکز درمانی این شهر بازدید و از نزدیک از روند انجام اقدامات تشخیصی و درمانی به مسمومین مطلع شد.

گفتنی است: انستیتو پاستور ایران یکی از معتبرترین مراکز علمی پژوهشی در دنیاست و با برخورداری از نیروهای متخصص و امکانات و تجهیزات روز دنیا در امر انجام تحقیقات پایه و کابردی در زمینه تشخیص بیماری‎های مختلف و ارایه روش‎های کنترل، انجام تحقیقات پایه و کاربردی در مورد ساخت محصولات بیولوژیک و آزمایشگاهی و پرورش حیوانات آزمایشگاهی، انجام تحقیقات در زمینه علوم پایه پزشکی، برگزاری واحدهای عملی مستقل در زمینه‎های مختلف تخصصی و انجام پروژه‎های تحقیقاتی و آموزشی مشترک با مراکز مشابه در داخل و خارج از ایران فعالیت می‌کند.
انتهای پیام/75004/ط

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها