امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121947
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ محمدباقر قالیباف امروز حضور در صحن علنی شورای شهر تهران در مورد مباحث پیرامونی زمینی موسوم به بوستان مادر توضیحاتی را ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ محمدباقر قالیباف امروز حضور در صحن علنی شورای شهر تهران در مورد مباحث پیرامونی زمینی موسوم به بوستان مادر توضیحاتی را ارائه کرد.

وی با بیان اینکه پس از انتخابم به عنوان شهردار تهران دیداری با آقای حقانی داشتم و به او گفتم که ما هر دو نیروی کار و تلاش هستیم، گفت: بارها به معاون خدمات شهری‌ام اعلام کردم که حرف آقای حقانی را که سال‌ها به عنوان معاون خدمات شهری مشغول به فعالیت بودند، گوش دهند و من مکلف هستم حرمت پیشکسوتان را نگه دارم.

شهردار تهران ادامه داد: در این زمین که هفت هکتار است، نه 70 هکتار، از سال 84 که من به عنوان شهردار انتخاب شده‌ام، حتی یک درخت نیز وجود نداشت، گفت: در این مدت هیچ طرح، ردیف و اعتباری برای این بوستان وجود نداشت.

وی تصریح کرد: در دهه 70 برخی طرح جامع را درون کشوی میزشان گذاشتند، اما ما در طرح جامع حفظ فضای سبز را در دستور کار قرار داده‌ایم و حتی مختاری، رییس سازمان پارک‌ها در هر زمین با سند، بی‌سند و حتی زمین بایر مردمی درخت کاج کاشت.

قالیباف افزود: برخی‌ها فکر می‌کنند شهرداری کمیسیون ماده 5 ایجاد کرده است تا در مواقع لزوم از آن استفاده کند، اما باید بگویم که براساس قانون این کمیسیون متعلق به شورای عالی شهرسازی است.

شهردار تهران توضیح داد: براساس تصمیم مدیریتی، مقرر شد که در هر منطقه‌ای که زمینی وجود دارد و در آن منطقه پارکی نیست، زمین‌ها به پارک تبدیل شود، گفت: اگر زمینی وجود داشته باشد که پهنه R یا M داشته باشد، به پهنه G قطعی تبدیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: شهرداری تنها یک نماینده ناظر در کمیسیون ماده 5 دارد و همگان می‌دانند که من مشی احمدی‌نژاد را نمی‌پسندم؛ اما حق ندارم که حرمت قانون را نگه ندارم و این در حالی است که نقشه‌ها پیش از این ابلاغ شده بود.

قالیباف تصریح کرد: به صراحت عنوان می‌کنم قالیباف درختی را قطع نکرده، چراکه پارکی در آن منطقه نبود و موضوع بزرگ شده است.

شهردار تهران در ادامه گفت: 100 هکتار از باغات کن را که متعلق به مردم بود؛ در پهنه G قرار دادم و امروز 10 درصد بیشتر از تکلیف طرح جامع، فضای سبز ایجاد کرده ایم.

وی همچنین گفت: من یک ماه قبل از رییس شورای شهر درخواست کردم که رسیدگی به بوستان مادر را در دستور جلسه شورا بگذارد. از آنجایی که برخی از مجموعه شورا به کمیسیون اصل 90 از دست شهردار در مورد باغی که وجود نداشت، شکایت کرده و به معاون اول رییس جمهور و حتی رییس قوه قضاییه نامه نوشتند، باید پاسخ می‌دادم.

قالیباف با تاکید بر اینکه روال قانونی کار طی شده است، افزود: هنگامی که من در مورد بوستان مادر شنیدم، بسیار متعجب شدم که چطور پارک تخریب شده، اما من از آن اطلاعی ندارم که بررسی‌ها نشان داد، قبل از مدیریت بنده، درختان این منطقه از بین رفته است.

شهردار تهران همچنین با محکوم کردن اسیدپاشی ها در اصفهان گفت: اسیدپاشی یک جنایت بود و هیچ انسان آزاده منصفی این کار را تایید نمی‌کند. اما به خاطر برخی رفتارها می‌خواهند این اسیدپاشی را به پای امر به معروف و نهی از منکری که امام حسین (ع) برای آن قیام کرد، بگذارند.

شهردار تهران در پایان جلسه نیز به خبرنگاران قول داد بالاخره بعد از مدت ها بعد از عاشورا و تاسوعا نشست خبری برگزار کند.

انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها