امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121986
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از گاردین، آکادمی ملی علوم ایالات متحده اعلام کرد، در حال حاضر رشد جمعیت ...

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از گاردین، آکادمی ملی علوم ایالات متحده اعلام کرد، در حال حاضر رشد جمعیت جهان بسیار بالاست.

این مرکز تأکید کرد، این رشد جمعیت به قدری بالاست که جنگ‌ها، فجایع طبیعی و همچنین بیماری‌های همه گیر و حتی وقوع جنگ جهانی سوم نیز نمی تواند تأثیر زیادی بر جمعیت جهان بگذارد.

این آکادمی می افزاید، آمار قربانیان جنگ جهانی اول 37 میلیون نفر بر آورد شده و در جنگ جهانی دوم نیز بنا بر آمارهای گوناگون بین 50 تا 85 میلیون نظامی و غیر نظامی جان خود را از دست دادند؛ اما، بر اساس گزارش آکادمی ملی علوم در صورت تکرار مجدد این فاجعه انسانی، جمعیت جهان به میزان قابل توجهی تغییر نخواهد کرد.

آکادمی ملی علوم آمریکا اعلام کرد، در سال 2013 جمعیت جهان از مرز 7 میلیارد نفر گذشت و با این روند مرگ و میر ، باروری مادران و همچنین سن اولین باروری مادران، جمعیت جهان در سال 2100 به 10 میلیارد و 400 میلیون نفر خواهد رسید.

بر همین اساس، تغییرات آب و هوایی، جنگ ، کاهش مرگ و میر و باروری، و همچنین افزایش میانگین سنی اولین بارداری زنان در جهان تغییر اندکی در میزان کل جمعیت جهان در آینده خواهد داشت.

این گزارش می‌افزاید، جمعیت جهان در حال حاضر به قدری افزایش یافته است که کل جمعیت کنونی جهان معادل 14 درصد از کل انسان‌هایی است که از ابتدای خلقت تا کنون به وجود آمده اند.

بر اساس این گزارش علاوه بر کاهش جمعیت و اتخاذ سیاست های کنترل جمعیت، کاهش استفاده از منابع و ارتقای چرخه بازیافت می تواند شرایط بهتری را برای پایدارتری بیشتر وضعیت جهان در 85 سال آینده فراهم کند.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها