امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122002
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی پهلوان دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان در نشست خبری اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی که

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی پهلوان دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان در نشست خبری اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی که پیرامون مسائل مختلفی از جمله بورسیه‌های غیرقانونی و اسیدپاشی برگزار شد، ضمن اشاره به مطرح شدن موضوع اسیدپاشی به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی، گفت: متاسفانه بعداز اینکه جریان اسیدپاشی رخ داد تلاش‌هایی شد که این موضوع را به مسئله امر به معروف و نهی از منکر نسبت دهند.

وی ضمن محکوم کردن مسئله اسیدپاشی، تصریح کرد: اسیدپاشی و آسیب‌زدن با این روش به دیگران جنایت و یک عمل ناپسند و بسیار زشت است که آن را به شدت محکوم می‌کنیم.

پهلوان تاکید کرد: باید مشخص شود چه کسانی این حرکت جنایتکارانه و غیرانسانی را انجام می‌دهند و چه هدفی از انجام این کار دارند. تا مردم متوجه واقعیت موضوع شوند.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: قوه قضائیه، ریاست جمهوری و نیروی انتظامی باید این مسئله را پیگیری کنند و مسببان این جریان را به سزای اعمال خود برسانند.

وی با بیان اینکه تعداد اندکی در کشور از حادثه اسیدپاشی آسیب دیدند،‌ افزود: البته این کار جنایت و نادرست است ولی اگر حداقل 800 هزار نفر دچار این حادثه شده بودند می‌شد گفت که یک درصد از مردم درگیر این ماجرا هستند و این یک ماجرای اصلی برای کشور است. باعث تعجب است که چرا با این تعداد کم آسیب‌دیده پوشش گسترده‌ای از این ماجرا شده و این مسئله به موضوع اصلی کشور تبدیل شده است.

دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر شرایطی دارد که به هیچ وجه با اسیدپاشی سازگار نیست، افزود: به نظر من این یک بحث سیاسی است. این روزها قانونی به نام امر به معروف و نهی از منکر در حال تصویب است و احتمال دارد عده‌ای به خاطر اینکه در مقابل این مسئله بایستند، چنین حاشیه‌هایی را درست می‌کنند. نسبت دادن امر به معروف و نهی از منکر به اسیدپاشی یک دروغ بزرگ و کذب است.

پهلوان در رابطه با بحث بورسیه‌ها نیز ادامه داد: متاسفانه اخیرا بحثی به نام بورسیه‌های غیرقانونی مطرح شد و در این ماجرا به تعدادی از دانشجویان بورسیه آسیب زده شد. حتی به جامعه اسلامی دانشجویان نامه‌ای ارسال شد که 14 نفر در این تشکل از بورسیه غیرقانونی استفاده کرده‌اند در صورتی که در این تشکل هیچ کس با استفاده از رانت بورس نشده و اگر کسی از این امتیاز استفاده کرده به خاطر این بوده که توانائی‌اش را داشته‌است.

پهلوان اضافه کرد: به نظر ما بحث بورسیه‌ها به خاطر این مطرح شد که جلوی انتقادهای مجلس و تشکل‌های دانشجویی گرفته شود زیرا مجلس و تشکل‌های دانشجویی به روند غلطی که در وزارت علوم بود، انتقاد داشتند.

دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان گفت:‌ ما انتظار داشتیم وزارت علوم به دنبال حاشیه‌سازی سیاسی و تشنج‌آفرینی و سیاسی‌کاری نباشد. می‌خواستیم یک فضای آرام ایجاد شود که در آن به سمت تولید علم برویم. ولی متاسفانه چنین چیزی را شاهد نبودیم.

پهلوان اظهار داشت: وزارت علوم در این دولت روندی را در پیش گرفت که اشتباه بود. بحثی اخیرا در دانشگاه ایجاد شد در رابطه با اینکه قرار است تشکل‌های دولتی ایجاد شود در بحث نشریات هم فضا طوری شد که در رابطه با همجنس‌بازی و مخالفت با رهبری مطالبی منتشر می‌شد و این مسئله ما را در رابطه با فضای دانشگاه نگران کرده بود.

وی ادامه داد: اگر قرار است بورسیه‌ها بررسی شود باید در همه دولت‌ها این کار انجام شده و مشخص شود چه کسانی تا به حال از بورسیه‌های غیرقانونی استفاده کرده‌اند. بورسیه‌ها در شورای بورس تصویب می‌شود و قاعده به این صورت است که این شورا نیز بررسی کند. اگر قرار باشد بورسیه‌ها برسی شود باید یک مرجع بالاتر از وزارت علوم تمام بورسیه‌ها را در همه دولت‌های مختلف و همه دوره‌ها بررسی می‌کرد و هر کسی را که تخلف کرده با نام معرفی کند.

دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان گفت: وزارت علوم با ایجاد یک جو رسانه‌ای و زدن انگ به دانشجویان بورسیه قصد داشت اذهان را منحرف کند. امروز مشخص شده تعداد کمی تخلف وجود دارد بهتر بود در ابتدا بررسی‌ها انجام می‌شد تا مشخص شود چه تعدادی تخلف کرده‌اند و بعد نام‌شان برده می‌شد. مطمئنا ایجاد این بحث ما را از فضای علمی دور می‌کند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار