امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122003
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی عبدی دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی عبدی دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نشست خبری اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی که در رابطه با بورسیه‌ها، اسیدپاشی و معرفی وزیر پیشنهادی به مجلس برگزار شد، گفت: قطعا اهدای بورسیه‌های غیرقانونی به هر شخصی در هر دوره‌ای و در هر جایگاهی خلاف شرع و یک عمل غیرقانونی است و ما از کسانی که با این جریان برخورد کنند، حمایت می‌کنیم.

وی افزود: متأسفانه اخیرا شاهد حواشی‌هایی در بخش بورسیه‌ها بودیم. از طرف دولت و خصوصا شخص رئیس جمهور تلاش شد استیضاح فرجی‌دانا را به بحث بورسیه‌ها نسبت دهند و از این فرصت برای هجمه قرار دادن یک جریان استفاده شد.

عبدی با اشاره به انتقادهایی که اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به فرجی‌دانا داشت، تصریح کرد: ارتقای سطح علمی در دانشگاه، ارتقای سطح فرهنگی و معرفتی در بین جوانان و دانشجویان و بعد تزریق به جامعه و ارتقای سطح بصیرت و بینش سیاسی دانشجویان از انتظارات مقام معظم رهبری از دانشگاه‌ها است که متأسفانه فرجی دانا در این سه حوزه نمره مثبتی نگرفت.

این فعال دانشجویی به کاهش رشد علمی در کشور اشاره کرد و گفت: متأسفانه به دلیل حواشی سیاسی که در وزارت علوم و زمان تصدی فرجی دانا ایجاد شد، رشد علمی کمرنگی را شاهد بودیم. ما در این رابطه هشدار دادیم ولی توجهی نشد و این باعث نزول دو پله‌ای ما در این حوزه شد. وزیر علوم سابق در ارتقای سطح علمی نیز مثبت عمل نکرد.

وی با اشاره به ناهنجاری‌های معرفتی و فرهنگی در دانشگاه‌ها تصریح کرد: وزیر علوم سابق نشان داد در این حوزه هم موفق نیست. در برخی موارد افراد متدینی را می‌بینیم که وارد دانشگاه می‌شوند و به افرادی بی‌دین و سکولار تبدیل می‌شوند. متأسفانه در دوره مدیریت فرجی‌دانا این روند شدت گرفت.

عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل خاطرنشان کرد: فرجی‌دانا در ارتقای سطح بصیرت و بینش سیاسی نیز نمره مثبت و قابل قبولی نگرفت. در دوران تصدی وی در وزارت علوم دانشگاه روندی را طی کرد که در صورت ادامه پیدا کردن این روند، آنجا به جولانگاه احزاب سیاسی تبدیل می‌شد و اتفاقات اخیر در دانشگاه‌ها، بیم آن را ایجاد کرد که حوادثی مانند فتنه 88 و اتفاقاتی اینچنینی تکرار شود و احزاب دانشجویان را ابزاری برای دستیابی به اهداف خود کنند.

وی افزود: چون فرجی دانا در سه حوزه‌ای که گفته شد موفق نبود با آن مخالفت کردیم و مجلس نیز بنا به همین دلیل وی را استیضاح کرد.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در رابطه با بحث بورسیه‌ها تصریح کرد: با مطرح شدن بحث بورسیه‌های غیرقانوی، آبروی سه هزار دانشجوی بورسیه مورد تعرض قرار گرفت ولی بعد مشخص شد تعداد کمی تخلف کردند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: دادستانی به عنوان مدعی‌العموم باید به این موضوع ورود کند و با هر کسی در هر پست دولتی و هر مقامی باعث تهمت زدن به دانشجویان بورسیه شده برخورد کند.

عبدی ادامه داد: انتظارمان این است که در حکومت اسلامی با آبروی افراد بازی نشود و به همین خاطر باید با شدت بیشتری با متخلفان این جریان برخورد شود.

وی ادامه داد:‌ متأسفانه ما شاهد بودیم چند بار شخص رئیس‌جمهور نیز به بحث بورسیه‌های غیرقانونی تأکید کرد و گویا مسئله اصلی وی به جای تولید و پیشرفت علم و جبران نزول دو پله‌ای در این حوزه، تنها بحث بورسیه‌ها است.

این فعال دانشجویی اظهار داشت:‌ بهتر است دولت همانقدر که درگیر بحث بورسیه‌ها بود به بحث پرونده کرسنت هم ورود پیدا کند و واکنش نشان دهد. قراردادی که باعث شد مبالغ بسیاری را از دست بدهیم، البته امید نداریم که چنین اتفاقی رخ دهد زیرا مسئولینی که باعث رخ دادن این ماجرا شدند ارتباط خوبی با دولت یازدهم دارند.

وی در رابطه با بحث اسیدپاشی نیز تصریح کرد:‌ وظیفه قوه قضائیه است که با خاطیان این جریان برخورد کند. این یک حرکت خلاف شرع و غیرقانونی است. ما هم از برخورد با این پدیده شوم حمایت و استقبال می‌کنیم.

وی ضمن انتقاد از برخی رسانه‌ها که به این جریان دامن می‌زنند، تصریح کرد: برخی رسانه‌ها می‌خواهند این مسئله را به عنوان مسئله اصلی کشور نشان دهند و طوری عنوان کنند که در جامعه امنیت وجود ندارد و از این بهره‌برداری داشته باشند.

عبدی گفت: قوه قضائیه با کسانی که به حیثت نظام اسیدپاشی می‌کنند باید برخورد کند. نباید فضا طوری باشد که هر کسی بتواند با حیثیت نظام بازی کند و از آن بهره‌برداری سیاسی داشته باشد.

وی تصریح کرد: متأسفانه در این جریان می‌بینیم که به جوانان مؤمن که همیشه در خط مقدم دفاع از مردم و کشور بوده‌اند تهمت زده می‌شود.

عبدی گفت: ادامه فعالیت برخی نشریات، روزنامه‌ها و سایت‌ها که با تشویش اذهان عمومی مردم را دچار ترس می‌کنند برای ما قابل قبول نیست. انتظار داریم با رسانه‌هایی که این مسئله را بدون اطلاع داشتن از آن بزرگ می‌کنند برخورد شود.

وی تصریح کرد: جای تعجب است که در دولتی که ریاست آن را فردی به عهده دارد که در حوزه امنیت دارای تخصص زیادی است یک اتفاق ساده به یک مسئله بزرگ و اصلی برای کشور تبدیل می‌شود. اسیدپاشی هزینه‌های زیادی را برای مقابله به خود گرفته در صورتی که گفته می‌شود چندین مورد آن به خاطر انتقام‌گیری‌های شخصی بوده است.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در ادامه در رابطه با معرفی وزیر پیشنهادی دولت به مجلس تصریح کرد: انتقاد ما به روندی است که دولت پیش گرفته و گزینه‌هایی به عنوان نماد این روند معرفی می‌کند. روند باید اصلاح شود نه اینکه وزیر تغییر کند.

عبدی گفت: چرا در یک سال گذشته با وجود دلسوزی‌هایی که افراد انقلابی داشتند و از دولت خواستند روند خود را اصلاح کند چنین اتفاقی رخ نداد و متأسفانه دولت به ادامه روند خود اصرار دارد.

وی گفت: به نظر ما وزارت علوم سهمیه اصلاح‌طلبان تندرو است. نیلی گزینه اصلی برای وزارت علوم نیست و همانطور که در دوره فرجی‌دانا این وزارتخانه توسط معاونین و مشاورین وی اداره می‌شد در زمان نیلی هم همین گونه خواهد شد.

عبدی ادامه داد: نیلی سابقه مدیریتی ندارد و اگر هم رأی بیاورد وزارتخانه توسط وزیران در سایه که اصلاح‌طلبان هستند اداره می‌شود و در این صورت دانشگاه جولانگاه احزاب سیاسی و محل تاخت و تازهای تشکل‌های همسو خواهد شد.

وی ادامه داد: دولت باید روند غلط خود را اصلاح کند زیرا این روند باعث از دست رفتن حسن نیت بین دولت با مجلس، مردم و دانشجویان می‌شود.

وی در خاتمه اظهار داشت:‌ نیلی سابقه اجرایی زیادی ندارد. قطعا اگر وزیر شود فضای دانشگاه به سمتی خواهد رفت که باعث ضربه زدن به فضای علمی می‌شود و مطالبات مورد نظر دانشجویان و رهبری را محقق نخواهد کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها