امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122004
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، موید حسینی صدر رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان و هیأت همراه که در قالب گروه دوستی

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، موید حسینی صدر رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان و هیأت همراه که در قالب گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان به تفلیس سفر کرده است روز دوشنبه (دیروز) با تدوجا پارتیزه رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس گرجستان دیدار و گفت‌وگو کردند.

حسینی صدر در ابتدای این دیدار با اشاره به نقش گروه‌های دوستی پارلمانی میان کشورها در تسهیل و تعمیق روابط دوستانه آنها اظهار داشت: ارتباطات و رایزنی‌های پارلمانی در قالب گروه‌های دوستی و کمیسیون‌های تخصصی نقش موثری در ارتقای سطح مناسبات سیاسی کشورهای مختلف دارد و ایران و گرجستان باید با این دید روند رو به رشد مناسبات پارلمانی خود را توسعه دهند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان در ادامه با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی از تقویت و ارتقای مناسبات سیاسی ایران و گرجستان حمایت و استقبال می‌کند، گفت: مجلس شورای اسلامی از ارتقای روابط سیاسی میان دو کشور حمایت کرده و پیش نیاز توسعه روابط سیاسی دو کشور را در ارتقای سطح روابط تجاری و اقتصادی فی مابین می‌داند.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی همکاری‌های بیشتر اقتصادی و تجاری با گرجستان در بخش‌های انرژی، سدسازی، ترانزیت کالا، تبادل تجربیات در زمینه فناوری‌های نوین و سایر بخش‌های مورد علاقه طرفین است.

حسینی صدر در پایان با اشاره به بحران‌های ایجاد شده در منطقه به ویژه تشدید فعالیت گروه‌های تروریستی تصریح کرد: داعش و سایر گروه‌های تروریستی فعال در منطقه ساخته و پرداخته غرب و همپیمانان منطقه‌ای آن هستند که به عنوان ابزاری برای دنبال کردن سیاست‌های استعماری و استثماری به کار گرفته شده‌اند.

تدو جاپارتیزه رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس گرجستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از ارتقای سطح روابط دو کشور در بخش‌های مختلف به ویژه در بخش پارلمانی گفت: استمرار و افزایش مذاکرات و رایزنی‌های مقامات سیاسی و دولتی و نمایندگان پارلمان‌های ایران و گرجستان نکته‌ای است که در سال‌های اخیر مورد تأکید مقامات دو کشور قرار گرفته است.

جاپارتیزه با اشاره به تحولات خاورمیانه و بحران‌های ایجاد شده توسط گروه‌های تروریستی در منطقه ادامه داد: خاورمیانه دربرهه زمانی کنونی با بحران‌های فراوانی برای تثبیت صلح و امنیت پایدار مواجه است و از نظر ما بدون مشارکت فعال جمهوری اسلامی ایران در فرایند استقرار صلح و امنیت پایدار در منطقه چنین امری دور از دسترس است.

در این دیدار روح‌الله بیگی، مسعود پزشکیان و اله‌وردی دهستانی به عنوان اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان نیز حضور داشتند که جداگانه در مورد تقویت روابط دوستانه دو کشور با رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس گرجستان گفت‌وگو کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها