امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122006
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به‌ گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یوناتن بت‌کلیا نماینده اقلیت‌های آشوری در مجلس شورای اسلامی در دیدار با یوهانس دوما سفیر

به‌ گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یوناتن بت‌کلیا نماینده اقلیت‌های آشوری در مجلس شورای اسلامی در دیدار با یوهانس دوما سفیر هلند در تهران که امروز صورت گرفت، به حضور 3 هزار ساله جامعه آشوریان ایران در کنار برادران مسلمان اشاره کرد و ضمن تشریح فعالیت‌های نمایندگان اقلیت‌های مذهبی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همواره در طول سالیان دراز اقوام، گروه‌ها و مذاهب مختلف در ایران در صلح و نوع دوستی و همزیستی مسالمت‌‌آمیز در کنار یکدیگر زندکی کردند.

وی افزود: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ادیان الهی مسیحی، کلیمی و زرتشتی به رسمیت شناخته شدند و پیروان آنها با صلح و صفا و صمیمیت در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

نماینده اقلیت‌های آشوری در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود مرکز حقوق بین‌الملل در شهر لاهه را از نشانه‌های تمدن و فرهنگ باستانی ملت هلند دانست و گفت: کشور هلند باید قدم‌هایی را در جهت برقراری امنیت، آرامش و صلح در جهان بردارد و مردم کشورهای مختلف بتوانند در صلح و دوستی در کنار یکدیگر زندگی کنند.

یوهانس دوما سفیر هلند نیز در این دیدار به آزادی پیروان ادیان الهی از جمله اقلیت مسیحی در ایران اشاره کرد و گفت: ما اعتقاد داریم که باید به ادیان تاریخی و ابراهیمی احترام اشاره کرد و گفت: ما اعتقاد داریم که باید به ادیان تاریخی و ابراهیمی احترام گذاشته شود و اقلیت های دینی در ایران در مقایسه با کشورهای همسایه از آزادی زیادی برخوردار هستند.

وی در پایان تبادل هیأت و تبادل نظر با مقامات جمهوری اسلامی ایران را راهکاری برای حل سیاسی و صلح‌آمیز مسائل منطقه‌ای عنوان کرد.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها