امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122011
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی نامه‌ای را به پیشنهاد محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی نامه‌ای را به پیشنهاد محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و تایید ۱۶۶ نماینده برای تفویض اختیارات ویژه به استانداران خطاب به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور نوشتند.
متن کامل این نامه بدین شرح است:
ریاست جمهوری اسلامی ایران
مقام معظم رهبری 6 سال گذشته را با عناوینی حول محور اقتصاد نام‌گذاری فرموده و همچنین با طرح موضوع «اقتصاد مقاومتی» دروازه‌‌ای جدید برای خنثی‌سازی تحریم‌های ظالمانه و تقویت توان اقتصادی، توسعه کارآفرین و مشکلات آحاد جامعه، در فرآیند سرمایه‌گذاری پیش پای دولتمردان گشوده‌اند.

از آنجایی که دولت محترم بر اساس ماده 22 ابلاغیه مقام معظم رهبری مکلف است برای تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی نسبت به هماهنگ‌سازی و بسیج همه امکانات کشور اقدام نماید، انجام این امر با هماهنگی کارگزاران دولت،‌نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و ائمه جمعه سراسر کشور فراهم خواهد شد و این مهم نیازمند ایجاد بستر مناسب و تلاش مشترک دولت و مجلس در خصوص رفع قوانین و مقررات مزاحم جهت توسعه اقتصادی کشور می‌باشد.

آنچه مسلم است نظام اداری و سیستم بروکراسی کشور به گونه‌ای است که روند سرمایه‌گذاری را دشوار ساخته و دستگاه‌های اجرایی تنها از زاویه مسئولیت‌های بخشی خود و شاید با رویکرد کسب درآمد و خودگردانی سازمان متبوعه به موضوع توسعه می‌نگرند، که نتیجه آن سرگردانی سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در پیچ و خم نظام دیوان‌سالاری گردیده است.

با عنایت به مطالب فوق‌الذکر به نظر می‌رسد غلبه بر این مشکلات نیازمند واگذاری اختیارات ویژه به استانداران با استناد به اصول 127 و 128 قانون اساسی مبنی بر امکان تفویض اختیارات خاص توسط رئیس جمهور بر اساس مصوبه هیأت وزیران می‌باشد. به جز اصول مذکور در قانون اساسی ظرفیت‌های قانونی موجود از جمله مفاد 181 و 186 قانون برنامه پنجم توسعه امکان بهره‌گیری از تفویض اختیار و تمرکز بر افزایش اختیارات استان‌ها فراهم ساخته است.

با عنایت به مطالب مطروحه و نظر به اهمیت اعطای اختیارات قانونی برای ایجاد حرکت پرشتاب و سازنده در بدنه اجرایی دولت برای تسهیل فعالیت‌های اقتصادی در استان‌ها و نیز با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با استاندار محترم کرمان و اعلام آمادگی تیم مدیریتی ایشان جهت قبول مسئولیت اختیارات قابل تفویض، امید است دستور فرمایید موضوع مذکور در هیأت وزیران مطرح و استان کرمان به عنوان اولین استان پایلوت جهت اجرای طرح پیشنهادی تصویب گردد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها