امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122012
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام  عصر امروز (سه‌شنبه)

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام  عصر امروز (سه‌شنبه) 6 آبان ماه با وانگ چون نماینده چین در گروه 1+5 دیدار کرد. در این دیدار نماینده چین در گروه 1+5 به بیان مطالبی در زمینه مذاکرات هسته‌ای و روابط دوجانبه کشورش با ایران پرداخت.

ولایتی نیز ضمن خوشامدگویی به نماینده چین در گروه 1+5 گفت: من برای نخستین بار یک سال پس از تصدی مقام وزارت خارجه در سال 1981 با وزیر وقت خارجه چین دیدار کردم و طی این سفر به چین متقابلا ملاقاتی با وی داشتم که از آن زمان تا کنون روابط دو کشور بسیار گسترده شده است.

وی ادامه داد:‌ ما معتقدیم روابط ایران و چین از اهمیت فراوانی برخوردار است و به تعبیر مقام معظم رهبری دو کشور باید روابط استراتژیکی با یکدیگر داشته باشند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در زمینه مذاکرات هسته‌ای گفت: رفتار برخی کشورها در این زمینه کاملا دوگانه بوده و آنها درصدد فشار به ایران هستند و تناقض رفتارهای آنان درباره کشورهای مختلف مشهود است که به نظر می‌رسد باید تلاش کرد تا مذاکرات در چارچوب مناسبی به پیش برود.

ولایتی با اشاره به پروژه‌های مشترک ایران وچین تصریح کرد: ‌ایران و چین برنامه‌های مشترکی با هم دارند که می‌توانند در آینده از رشد روزافزون برخوردار شود.

وی خاطرنشان کرد: در طی سال‌های گذشته دیدارهای بسیاری در سطح رؤسای جمهور دو کشور و مقامات عالیرتبه صورت گرفته که بسیار مثبت بوده و می‌تواند نقطه عطفی در روابط دو کشور محسوب شود.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان اظهار داشت: در ارتباط با کشور چین هیچ محدودیت و سقفی قائل نیستیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها