امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122024
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزای فارس، حجت الاسلام پورمحمدی در حاشیه مراسم بیستمین سالگرد تأسیس سازمان تعزیرات حکومتی با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزای فارس، حجت الاسلام پورمحمدی در حاشیه مراسم بیستمین سالگرد تأسیس سازمان تعزیرات حکومتی با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا بازداشت مدیرکل حقوقی وزارت نیرو در پرونده وکیل 32 میلیاردی صحت دارد یا خیر؟ گفت: قطعاً هر خبری که باشد از سوی مقامات قضایی در وقت مناسب به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی افزود: آنچه مهم است این است که ما به طور جدی در رابطه با مبارزه با فساد کوتاهی نخواهیم کرد و دولت با دستگاه‌های نظارتی هماهنگی خواهد داشت و هر پرونده ای چه در گذشته و چه در حال باشد مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

یکی از خبرنگاران گفت که یکی از وظایف دادگستری حمایت از بزه‌دیدگان اجتماعی است، چرا در بحث اسیدپاشی حمایتی از قربانیان حادثه نشد؟ که وی در پاسخ گفت: مهم این است که آسیب‌دیدگان اجتماعی مورد حمایت و ترمیم قرار گیرند ضمن اینکه دولت به طور جدی موضوع را دنبال می کند.

وزیر دادگستری تصریح کرد: الان وقت درمان است که خوشبختانه این اقدام از سوی دولت و ارگان‌های امدادی در حال انجام است، بزه‌دیدگانی که شما می‌گوید بزه‌دیدگان ناشی از محکومیت جرم هستند اما در هر حال منابع ما محدود است و بودجه امسال ما در این بخش، تنها 5 میلیارد تومان بود.

خبرنگار دیگری پرسید آیا حمایت از قربانیان اسیدپاشی شامل قربانیان قبلی این حادثه می‌شود که پورمحمدی در پاسخ گفت: افرادی که در حادثه اسیدپاشی چه در قبل و چه الان حادثه دیدند باید پرونده‌شان منجر به صدور حکم شود، گاهی صدور حکم طولانی می شود ما تا زمانی که حکمی صادر نشود مجوز پرداخت نداریم.

وی ادامه داد: باید مراحل صدور حکم تمام شود و ما از تاریخ ابلاغ حکم منتظر تأمین بودجه می‌شویم و به ترتیب مبالغ را تخصیص می‌دهیم.

وی در پاسخ سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه پس از حادثه اسیدپاشی برخی رسانه‌ها این ماجرا را به امر به معروف و نهی از منکر ارتباط دادند و همین موضوع منجر به جولان رسانه‌های غربی شد، نظر شما در این خصوص چیست، گفت:‌ این پیش‌داوری‌ها و تحلیل‌هایی که صورت می‌گیرد تا زمانی که اصل ماجرا روشن نشود نارواست.

وی ادامه داد: به هر حال بحث حقوق بشر در این رابطه درست است چرا که به حقوق افرادی تجاوز شده،اما ما خودمان به رعایت کامل حقوق بشر معتقدیم و اسلام هم در این زمینه تأکید دارد.

وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: ما در تأمین حقوق شهروندان پیش رو هستیم و اگر تعدی صورت گیرد، حتماً استیفای حق داشت و عاملان این جنایت برخورد خواهیم کرد.

پورمحمدی تأکید کرد: در هر صورت باید اول عاملان جنایت شناسایی و دستگیر شوند و پس از آن کار قضایی شروع شود و در نهایت منجر به صدور حکم میشود ضمن اینکه باید شاهد سرعت در اجرای حکم باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها