امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122035
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اولین جلسه رسیدگی به حادثه آتش سوزی عمدی نوشهر که در فروردین ماه امسال اتفاق افتاد روز ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اولین جلسه رسیدگی به حادثه آتش سوزی عمدی نوشهر که در فروردین ماه امسال اتفاق افتاد روز یکشنبه 4 آبان برگزار شد.

این جلسه در شعبه دوم کیفری شهر ساری برگزار شد و اولیای دم مقتولین و تعداد زیادی از وابستگان و خانواده های مقتولین به همراه وکلایشان، نماینده دادستان و 5 تن از قضات و مستشاران دادگاه کیفری استان مازندران حضور داشتند.

نماینده دادستان به بیان اتهام متهم پرداخت و خواستار مجازات وی شد.

سپس افراد بازمانده حادثه به تشریح چگونگی حادثه پرداختند و اولیای دم مقتولین و وکلایشان در اظهاراتی جداگانه خواستار قصاص متهم این حادثه شدند.

یکی از بازماندگان این حادثه گفت: حوالی اذان صبح وقتی همه ساکنین ویلا در خواب به سر می بردند متوجه آتش سوزی در پشت در شدیم و با باز کردن در متوجه شدیم در کشویی محافظ ویلا از پشت توسط عامل جنایت با زنجیر قفل شده است و همگی محبوس شده ایم.

وی ادامه داد: در این میان هر یک به سمتی می دوید و با فریاد یا حسین و یا زهرا تقاضای کمک می‌کرد. از سوی دیگر ویلا هیچ راه خروجی دیگری نداشت و همه پنجره‌ها دارای حفاظ آهنی بود.

این بازمانده در ادامه تشریح جزئیات این حادثه بیان داشت: اگر عامل جنایت در ویلا را قفل نکرده بود هیچ یک از ساکنین فوت نمی‌شدند.

وی علت نجات یافتن خود را کمک همسایگان ویلا و اهالی روستا عنوان نمود که با خم کردن نرده‌های حفاظ پنجره‌ها 7 تن از ساکنین را نجات دادند.

در ادامه جلسه شاه محمدی، احمدی و رهبر سه تن از وکلای اولیای دم مقتولین به قرائت لایحه خویش پرداختند و خواستار قصاص متهم شدند. سپس به دستور قاضی رئیس جلسه، متهم در جایگاه قرار گرفت و در اظهاراتی تناقض آمیز به دفاع از خود پرداخت.

در جلسه رسیدگی به اتهامات این جنایت که به گفته احمدی یکی از وکلای خانواده‌های مقتولین در ده سال اخیر بی سابقه بوده است هیچ یک از اعضای خانواده متهم حضور نداشتند و تنها وکیل وی به دفاعی کوتاه از وی پرداخت.

در پایان این جلسه 4 ساعته قاضی و وکلای خانواده های مقتولین به بیان سئوالاتی از وی پرداختند و به تشخیص قاضی مقرر شد ادامه رسیدگی به اتهامات عامل حادثه در نوبتی دیگر برگزار شود.

به گفته بازماندگان این حادثه، متهم دارای انحرافات فکری بوده و به عرفان های انحرافی گرایش داشته است.

گفتنی است این حادثه عمدی روز هفتم فروردین امسال در روستای دزدک در توابع نوشهر اتفاق افتاد که فردی با محبوس نمودن چند خانواده در یک ویلا اقدام به تحریق نمود که منجر به فوت 4 نفر گردید. نجات یافتگان این حادثه 7 نفر از جمله دو کودک 3 و 6 ساله بودند که به نحو معجزه آسایی توسط یک خانواده اهل قم که در همسایگی ویلای مذکور بودند نجات یافتند.

کشته شدگان این حادثه دکتر افخم سادات حسینی استاد دانشگاه و کارشناس برنامه های مذهبی صداوسیما، مرحوم مجید چمنی رئیس هیئت حسین جان تهران، زهرا سادات معصومی (نوعروس خانواده چمنی) به همراه محمدرضا داداش (صاحب ویلا) بودند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها