امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122043
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار فارس، محمد مختاری امروز در صحن علنی شورا، گفت: در بررسی‌هایمان مشخص شد هیچ سازه‌ای نیست که بتواند جلوی ارتفاع مشرفیات ساختمان‌ها به ...

به گزارش خبرنگار فارس، محمد مختاری امروز در صحن علنی شورا، گفت: در بررسی‌هایمان مشخص شد هیچ سازه‌ای نیست که بتواند جلوی ارتفاع مشرفیات ساختمان‌ها به زمین مورد نظر را بگیرد و همان موقع در گزارش‌ها اعلام کردیم که می‌شود این زمین را بوستان کرد اما یک بوستان عمومی و به هیچ وجه نمی توان آن را بوستان مادر کرد.

وی با بیان اینکه از سال 71 یک اصله درخت هم از این زمین قطع  نشده است، گفت: 42 سال است در فضای سبز تهران فعالیت می‌کنم و کارم را از زمانی آغاز کرده‌ام که تهران تنها 5 پارک داشت، اما آنچه که باید بدانیم آن است که باغات تهران در دهه دوم انقلاب قطع شده است. خطاب به مردم شریف ایران و مردم تهران می‌گویم اگر با یک مجوز قطع درخت موافقت کرده باشم با عذرخواهی از مردم از خدمت خارج می شوم. این در شرایطی است که من ایستادگی کردم و در مقابل قطع درختان گفته‌ام حتی اگر با قطع درخت دست من را هم قطع کنند با آن موافقت نمی‌کنم.

مختاری درباره باغ آقابزرگی هم، گفت: مردم باید مسائل را بدانند چرا که هیچ ترس و واهمه‌ای از بیان حقایق ندارم و از هیچ گروه و دسته این نیستم. آن زمان من در کمیسیون ماده 7 بودم و دبیر کمیسیون ماده 5 اعلام کرد که درخت‌ها جمع آوری شوند اما تلفنی به آنها گفتم خیلی بیجا می‌کنید که درختان را جمع آوری کنید.

وی افزود: آنها که برج 22 طبقه در سال 74 ساختند، تلاش کردند سال 72 مجوز بگیرند اما این مجوز را ندادیم.

اظهارات مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز سبب شد که رییس شورای شهر خطاب به مختاری بگوید؛ کسی این مسائل را به گردن شما نمی اندازد بلکه مهر فضای سبز پای اسناد بوده است و کسی با شما مشکل ندارد بلکه بحث بر سر جمع آوری 488 درخت است که در سال 71 اتفاق افتاده و این منطقه به فضای بایری تبدیل شده که بعد از آن در آن گودبرداری شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها