امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122060
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، محمدجواد لاریجانی اظهار داشت: ایران در تمهید این ساز و کار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، محمدجواد لاریجانی اظهار داشت: ایران در تمهید این ساز و کار نقش فعالی دارد و هدف این است که از اعمال سلیقه‌های موردی و سیاست بازی در امر گزارشگری جلوگیری کند.

وی افزود: این روش بسیار خوبی است اما ما نگرانیم که در نهایت سیاست بازی‌هایی که در صحنه‌ها و میدان‌های دیگر سازمان ملل است، روی این مکانیزم تاثیر بگذارد.

لاریجانی گفت: مکانیزم UPR نخستین مکانیزم گزارشگری به دور از نفوذ دولت‌های بزرگ است و به طور منظم همه کشورها از جمله آن‌هایی که در غرب با بدترین روش‌های حقوق بشری بیشترین داعیه‌های حقوق بشری را دارند باید پاسخگو باشند، ایران نه تنها حامی این مکانیزم است بلکه خود نقش بسیار فعالی در تهیه گزارش UPR مربوط به خودش داشته است.

وی گفت: گزارش اول UPR ایران یکی از بهترین گزارش های سازمان ملل ارزیابی شده است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: گزارش دوره چهار ساله‌ای که اکنون به سازمان ملل عرضه شد از لحاظ دقت به جمعیت، بسیار قابل توجه است. ایران با کمک مسئولان عالی رتبه، دستاوردهای حقوق بشری خود را عرضه می‌کند و بعضی از شبهاتی که اینجا مطرح می‌شود پاسخ می‌دهد، استراتژی جمهوری اسلامی ایران تعامل فعال و سازنده با این مکانیزم بین المللی است.

وی با اشاره به اینکه مشارکت فعال در توسعه، تشریح و پیشرفت اسناد سازمان ملل و مکانیزم‌های حقوق بشر فقط مربوط به غرب نیست گفت: حقوق بشر مقوله‌ای بسیار مهم و قابل توجه برای کشورهای دنیا از جمله ایران است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها