امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122062
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سید علاءالدین ظهوریان امروز در پانزدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات که در تالار وحدت ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سید علاءالدین ظهوریان امروز در پانزدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات که در تالار وحدت برگزار شد، اظهار داشت: امروز اولین روزی است که طبق قانون ما مکلف هستیم برای انتخاب نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات دور هم جمع شویم و نسبت به رأی‌گیری اقدام کنیم.

دبیر هیأت نظارت بر مطبوعات افزود: طبق قانون در روز اول انتخابات باید اکثریت مطلق اعضاء اعم از مدیران مسئول نشریات و رسانه‌ها حضور داشته باشند.

وی گفت: تجربه برگزاری چندین دوره انتخابات نشان داده است چنین امری در مرحله اول اتفاق نمی‌افتد و قانونگذار بر همین اساس اختیار داده تا دو هفته بعد با اکثریت اعضاء انتخابات برگزار شود.

وی با بیان اینکه قاعدتاً با چنین تفاسیری و عدم به حدنصاب رسیدن حضور اعضاء در انتخابات، انتخابات برگزار نمی‌شود، گفت: بر همین اساس انتخابات نمایندگان مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات به دور دوم کشیده می‌شود و دو هفته آینده یعنی 20 آبان‌ماه و در ساعت 14 این انتخابات از سر گرفته خواهد شد.

ظهوریان در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا تبلیغات در این خصوص قابل ملاحظه نبوده است، یادآور شد: بر اساس این مفروضات که  امروز حضور اعضاء در انتخابات به حدنصاب نمی‌رسد، بر همین اساس کار تبلیغاتی جدی تاکنون صورت نگرفته، اما از امروز تبلیغات گسترده‌تری برای برگزاری دور دوم انتخابات صورت می‌گیرد.

دبیر هیأت نظارت بر مطبوعات اظهار داشت: طبق تصمیم کمیته نظارتی بر انتخابات، مدیران مسئولی می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند و حق رأی داشته باشند که نشریات مطلوب آنها انتشار یافته باشد و چنانچه دارای سایت هستند، فعالیت خود را آغاز کرده باشند.

ظهوریان با تأکید بر ضرورت اعلام وصول اعضاء برای اخذ برگه رأی پیش از روز رأی‌گیری و انتخابات گفت: برخی مدیران مسئول نشریات کاغذی نشریات خود را به منزله اعلام وصول برای اخذ برگه رأی می‌آورند که این امر پذیرفتنی نیست.

وی همچنین گفت: در انتخابات نماینده مدیران مسئول برگه رأی از ابتدای جلسه تا پایان در اختیار اعضاء قرار می‌گیرد و ما درصدد هستیم شرایطی را فراهم کنیم تا انتخابات در این حوزه همانند انتخابات سراسری به شکلی شود که از همان لحظه ابتدایی اخذ برگه رأی، انتخابات آغاز شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها