امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122066
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات انگلیس اعلام کردند در آینده هیچ عملیات جستجو نجاتی برای مهاجران غریق مدیترانه انجام نخواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات انگلیس اعلام کردند در آینده هیچ عملیات جستجو نجاتی برای مهاجران غریق مدیترانه انجام نخواهد داد.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد از آنجایی که انجام عملیات نجات منجر به مهاجرت بیشتر افراد از کشورهای دیگر به اروپا از طریق چنین سفر دریایی پرمخاطره‌ای شود، کشور انگلیس دیگر عملیات نجات انجام نخواهد داد.

یک هیئت ایتالیایی بعد از نجات ده‌ها هزار مهاجر از شمال آفریقا زخمی شدند و قرار است با یک عملیات جدید به نام «تریتــُن» از سوی اتحادیه اروپا، تدابیر امنیتی بیشتری در مرزهای مدیترانه با کشورهای اروپایی گذاشته شود که از شنبه اجرایی خواهد شد.

به عقیده مقامات انگلیس چنین اقداماتی می‌تواند از مهاجرت‌های خطرناک دریایی و هم‌چنین جلوگیری کرده و جلوی قاچاقچیان انسان را از به خطر انداختن جان انسان‌‌های دیگر بگیرد.

«مایکل دیدرینگ» دبیر کل کمیسیون اروپا در امور پناهندگان با این تصمیم انگلیس مخالفت کرد. وی به شبکه رادیویی بی‌بی سی گفت «قطعا» با این تصمیم مخالف است و ادامه داد یکی از دلایل مردم برای سفر دریایی، عدم امنیت برای سفرهای زمینی است.

وی افزود کنترل دریای مدیترانه با وسعت 2.5 میلیون کیلومتر مربع تقریبا غیرممکن است و تنها نواحی سواحلی دریای مدیترانه باید کنترل شود.

به گفته بی‌بی سی در طول 12 ماه گذشته حدود 150 هزار نفر مهاجر از شمال آفریقا و خاورمیانه  در دریای مدیترانه نجات یافته‌اند و 3 هزار نفر نیز غرق شدند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار