امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122070
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; تنها یک هفته دیگر تا انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا زمان باقی مانده است. انتخاباتی که ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; تنها یک هفته دیگر تا انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا زمان باقی مانده است. انتخاباتی که از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. در این انتخابات تکلیف 36 کرسی سنا و تمام کرسی‌های مجلس نمایندگان معلوم می‌شود. دموکرات‌ها که پیش از این مجلس نمایندگان را از دست داده‌اند همه تلاش خود را به کار می‌بندند تا اکثریت مجلس سنا را در انحصار خود حفظ کند. در شرایط حاضر 55 کرسی سنا در اختیار نمایندگان سنا و 45 کرسی در اختیار نمایندگان جمهوری‌خواه قرار دارد.

در این شرایط حساس جمهوری‌خواهان تنها به شش کرسی سنا نیاز دارند تا کنگره آمریکا را در سیطره خود بگیرند.

روزنامه بوستون گلوب  در گزارشی به شرایط سخت دموکرات‌ها در انتخابات پیش روی پرداخته است. بنا بر این گزارش یک سال گذشته دوران سختی برای نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا بوده است . همه آنها با توجه به انتقادات گسترده‌ای که در عرصه سیاست داخلی و خارجی نسبت به اوباما مطرح می‌شود، تلاش کرده‌اند تا حتی الامکان از مواضع رئیس جمهور فاصله گرفته و در هر فرصت ممکن اختلاف عقاید و دیدگاه‌های خود را با اوباما عیان کند.

از سوی دیگر نظرسنجی‌هایی که تا کنون از سوی موسسات و رسانه‌های مختلف انجام شده است چندان بر وفق مراد دموکرات‌ها نبوده است. محققان کاهش محبوبیت اوباما طی یک سال اخیر را مهم‌ترین دلیل روی گرداندن مردم از حزب دموکرات می‌دانند. سیاست‌های وی در عرصه سیاست خارجی به ویژه در زمینه جنگ داخلی سوریه و عراق از مهم‌ترین عللی که محبوبیت اوباما را به نازل‌ترین سطح رسانده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها