امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122087
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه اروپا هم با موج ادعاهای غربی‌ها درباره حکم قصاص مجرم محکوم به قتل نفس همراه شده و

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه اروپا هم با موج ادعاهای غربی‌ها درباره حکم قصاص مجرم محکوم به قتل نفس همراه شده و بیانیه‌ای در محکومیت این حکم شرعی صادر کرد.
در این بیانیه مداخله‌حویانه آمده است: «اتحادیه اروپا از اعدام خانم "ریحانه جباری" شوکه شده و عمیقترین تسلیت خود را به خانواده وی ابراز می‌دارد».
مقتول پرونده مرحوم «مرتضی عبدالعلی سربندی» در تاریخ شانزدهم تیرماه سال 1386 کشته شد که پس از کشف تلفن همراه وی و دسترسی به آخرین تماسش با فردی به نام ریحانه جباری، نامبرده به عنوان مظنون ارتکاب قتل تحت تعقیب قرار می گیرد. با مراجعه ماموران به محل اقامت ریحانه جباری، از منزل او یک عدد کارد آشپزخانه آغشته به خون و جلد آن و یک عدد روسری آغشته به خون کشف می گردد و پس از اتمام مراحل قانونی سرانجام در چهارم آبان سال 1393حکم قصاص نامبرده به اجرا درآمد.
با این وجود اتحادیه اروپا در ادامه بیانیه خود می‌افزاید: «اتحادیه اروپا عمیقا از اینکه سیستم قضایی ایران اجازه ازسرگیری روند محاکمه وی را نداد، متاسف است؛ به ویژه با توجه به تردیدهایی که درباره آزاد و منصفانه بودن روند محاکمه خانم جباری پیش آمده بود».
همچنین این نهاد اروپایی بدون توجه به مفاهیم شرعی موجود در قانون اساسی ایران مدعی شد: «اتحادیه اروپا نگرانی عمیق خود را از افزایش میزان اعدام‌ها در ایران اعلام و بر مخالفت شدید خود با مجازات اعدام که بیرحمانه و غیرانسانی است، تاکید دارد».
در پایان بیانیه هم با دخالت آشکار در مسائل داخلی یک کشور دیگر آمده است: «اتحادیه اروپا از مقامات ایرانی می‌خواهد همه اعدام‌های در پیش رو را به حالت تعلیق درآورده و به جای استفاده از مجازات مرگ، مهلتی قانونی برای ازسرگیری روند دادگاه درنظر گیرد».
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها