امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122091
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقام اوکراینی هرگونه برگزاری انتخابات توسط مخالفان کی‌یف در مناطق شرقی را رد کرد و درباره

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقام اوکراینی هرگونه برگزاری انتخابات توسط مخالفان کی‌یف در مناطق شرقی را رد کرد و درباره عواقب برگزاری آن هشدار داد.
سخنگوی دفتر ریاست جمهوری اوکراین روز سه شنبه اعلام کرد: «موضع رئیس‌جمهور در قبال "شبه انتخاباتی" که تروریست‌ها برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اند این است که این انتخابات هرگز از سوی جهان به رسمیت شناخته نخواهد شد».
«اسویاتوفسکی سگولکو» افزود: «این شبه انتخابات هیچ گونه سنخیتی با توافقات مینسک (بین کی‌یف و مخالفان مناطق شرقی) ندارد بلکه کاملا با آن تضاد داشته و آن را نقض می‌کند؛ این مساله تهدید فرایند صلح است؛ برگزاری انتخابات در مناطق اوکراین تنها باید مطابق با قانون اوکراین برگزار شود».
مناطق شرقی اوکراین که ساکنانی عمدتا روس‌تبار دارند، از اسفند ماه سال گذشته در پی سقوط دولت مرکزی این کشور توسط معترضان مورد حمایت غرب، صحنه ناآرامی بوده است. کشورهای غربی با متهم کردن روس‌ها به حمایت از استقلال‌طلبان، تحریم‌هایی را علیه مسکو اعمال کرده‌اند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها