امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122095
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
سرلشکر «عبدالحمید عمران»، کارشناس راهبردی و مسائل نظامی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره درباره تشدید حملات

سرلشکر «عبدالحمید عمران»، کارشناس راهبردی و مسائل نظامی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره درباره تشدید حملات تروریستی در شبه جزیره سینا مصر گفت:تدابیری که دولت مصر برای تامین امنیت سینا بکار می‌گیرد کافی نیست و برخورد با تروریسم در آنجا منوط به این است که دولت در قبال آن مسئولیت‌پذیر باشد.

وی افزود: دولت باید در قبال حادثه تروریستی اخیر در سینا که با شهادت 30 تن از سربازان مصری همراه بود مسئولیت‌پذیر بوده و همکاری و هماهنگی با طرف اسرائیلی را متوقف کند زیرا هماهنگی امنیتی مطمئنا به نفع اسرائیل است.

عمران در اظهاراتی به خبرنگار فارس در قاهره گفت:اظهارات اخیر السیسی در متهم کردن طرف خارجی به همدستی با عاملان حملات تروریستی سینا فراتر از شعار نیست و تلاش برای آرام کردن اوضاع بدون پذیرش واقعی مسئولیتی است که مردم بر گردن او نهاده اند.

وی در عین حال اقدامات شفاف و روشن را برای مبارزه با تروریسم ضروری خواند.

کارشناس راهبردی مصر درباره مسدود شدن گذرگاه رفح در پی اقدام تروریستی اخیر در سینا گفت: بسته شدن گذرگاه رفح اقدامی روتین است که پس از هر حادثه تروریستی در سینا صورت می‌گیرد بدون اینکه معلوم شود از این کار چه بهره‌ای برده می‌شود زیرا گذرگاه توسط نیروهای گارد مرزی کنترل می‌شود و گروه‌های تروریستی امکان نفوذ از طریق گذرگاه مرزی را ندارند و غالبا از طریق تونل‌های زیر زمینی وارد سینا می‌شوند.

یک پایگاه خبری اسرائیلی از آغاز مرحله جدید همکاری امنیتی مصر و رژیم صهیونیستی خبر داد و اعلام کرد که در پی حملات چند روز گذشته به سربازان مصری در سینا تل‌آویو برای مقابله با «تروریسم» با مصر همکاری می‌کند.

پایگاه خبری «واللا» اسرائیل، گزارش داد که اسرائیل بر اساس همین اتفاقات، با استقرار نیروهای ویژه موسوم به نیروهای «777» و «999» مصر در رفح و العریش موافقت کرده است. همچنین قرار است نیروهای ویژه چترباز مصر نیز بر خلاف معاهده صلح اسرائیل-مصر در این منطقه مستقر شوند.

استقرار نیروهای نظامی مصر بر خلاف مفاد توافق سازش مصر و اسرائیل موسوم به توافقنامه «صلح کمپ‌دیوید» است، اما تل‌آویو دلیل موافقت خود با این اقدام را ایجاد ثبات در مصر عنوان کرده است ولی کارشناسان معتقدند که همکاری امنیتی مصر با تل‌آویو که به اوج خود رسیده است دقیقا طبق خواسته و در راستای منافع رژیم صهیونیستی است.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها