امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122100
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اعضای مجمع عمومی سازمان ملل روز سه‌شنبه برای بیست و سومین سال پیاپی خواستار لغو تحریم‌های

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اعضای مجمع عمومی سازمان ملل روز سه‌شنبه برای بیست و سومین سال پیاپی خواستار لغو تحریم‌های آمریکا علیه کوبا شدند.

ایران از جمله کشورهایی بود که در این نشست تحریم‌های آمریکا علیه کوبا را محکوم و عنوان کرد کوبا به دلیل مشارکتی که در امر مبارزه با بیماری مهلک ابولا دارد، نباید در معرض تحریم‌های آمریکا قرار گیرد.

قطعنامه غیرالزام‌آور روز سه‌شنبه، با رأی مثبت 188 عضو مجمع عمومی به تصویب رسید و تنها دو عضو با آن مخالفت کردند؛ آمریکا و رژیم‌صهیونیستی. در این نشست، جزایر میکرونزیا، پالائو و مارشال نیز که همواره آرایی مشابه آمریکا دارند، مانند سال گذشته غایب بودند.

«برونو رودریگز» وزیر خارجه کوبا که در این نشست حضور یافته بود، گفت رأی مثبت اکثریت قریب به اتفاق اعضا به لغو تحریم‌ها، نشان می‌دهد که «مسائل جدی که بشریت اکنون با آن روبروست، تغییر نحوه رویارویی با یکدیگر را امری اجتناب‌ناپذیر می‌کند.»

به گفته رودریگز، بیش از 5 دهه تحریم ایالات متحده علیه کوبا، تاکنون یک تریلیون دلار خسارت مالی به بار آورده و خسارات انسانی بسیاری نیز داشته است.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، حسین دهقانی نماینده ایران در این نشست، با بیان اینکه کوبا شایسته این تحریم‌ها نیست، گفت این کشور نشان داده است که بازیگری ارزشمند در عرصه بین‌المللی است. وی افزود: «پاسخ کوبا به ابولا بسیار قدرتمندتر از بسیاری از کشورهای ثروتمندتر بوده و هست و این نشاندهنده نقش سازنده‌ای است که کوبا در عرصه بین‌المللی ایفا می‌کند.»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها