امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122111
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در وقف‌نامه مدرسه علمیه مروی آمده است: تولیت مدرسه مروی باید اعلمِ علمای شهر باشد ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در وقف‌نامه مدرسه علمیه مروی آمده است: تولیت مدرسه مروی باید اعلمِ علمای شهر باشد که البته در صورت اشتغال می‌تواند این مسئولیت را به فردی صالح تفویض کند. به همین دلیل، حضرت امام(ره) در شهریورماه 1363 آیت‌الله مهدوی کنی را به عنوان متولی حوزه علمیه مروی منصوب کردند، پس از وفات امام راحل، مقام معظم رهبری نیز حکم مدیریت آیت‌الله مهدوی کنی را امضا کردند.

در حال حاضر با توجه به رحلت آیت‌الله مهدوی‌کنی، افراد مختلفی برای تولیت مدرسه مروی از سوی مراجع غیر رسمی اعلام می‌شوند که صحت و سقم ماجرا را از حجت‌الاسلام مهدی اسلامی مدیر مدرسه مروی جویا شدیم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره تعیین تولیت جدید برای مدرسه مروی گفت: فعلاً شخص خاصی برای این مسئولیت معرفی نشده و صحبتی هم در این باره با کسی انجام نشده است.

حجت‌الاسلام اسلامی اظهار داشت: معرفی تولیت جدید فقط توسط شخص رهبر معظم انقلاب تصمیم‌گیری می‌شود و با توجه به شناختی که همگان از ایشان دارند، مقام معظم رهبری به سرعت در این خصوص اقدام نمی‌کنند و ان‌شاءالله در یک فرصت مناسب، تصمیم خود را خواهند گرفت.

مدیر مدرسه مروی در پاسخ به این سؤال که درباره برخی از اشخاص، گمانه‌زنی‌هایی مطرح می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر ابداً با هیچ شخصی چنین صحبتی انجام نشده است و اگر کسی هم حرفی در این رابطه زده است، شایعه‌ای بیش نیست.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها