امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122112
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
«علی نوری اسکویی» مجری و مدیر هنری مجموعه انیمیشنی «فرزندان آفتاب» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: در ...

«علی نوری اسکویی» مجری و مدیر هنری مجموعه انیمیشنی «فرزندان آفتاب» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: در سری‌ جدید مجموعه فرزندان آفتاب به موضوعاتی مانند دفاع مقدس و موفقیت‌های علمی دانشجویی پس از انقلاب مثل جشنواره‌های خوارزمی و مسابقات روبوتیک و غیره پرداخته خواهد شد.

وی با اشاره به پخش 26 قسمت اول این مجموعه از شبکه‌های پویا و دو سیما خاطرنشان کرد: با اینکه موضوع اصلی سری نخست مجموعه فرزندان آفتاب پیرامون حوادث انقلاب بود و فاصله سنی مخاطب کودک و نوجوان امروز از این فضا، کار گروه نویسندگان و تولید را در طراحی روند داستان و ایجاد باورپذیری و همزاد پنداری برای مخاطب کمی سخت می‌نمود، اما خوشبختانه توانست مخاطبان خوبی پیدا کند، و از آنجایی که تم اصلی سریال فرزندان آفتاب رشد و تلاش جمعی چند نوجوان در بستر زمانی از سال‌های 1350 تا سال‌های اخیر است، امیدواریم این موفقیت در جذب مخاطب دوباره تکرار شود.

وی همچنین درباره واقعی بودن داستان‌های این مجموعه گفت: بسیاری از داستان‌های سریال از میان وقایع تاریخی مستند و واقعی انتخاب شده‌اند هرچند به فراخور فضای داستان سعی شده تا در دل قصه شکل مناسب‌تری به آنها داده شود، برخی از وقایع دیگر نیز خاطرات و نقل قول‌های شفاهی است که در هنگام تحقیق و پژوهش از طریق مردم کسب شده‌، هر چند که اسامی شخصیت‌ها در داستان واقعی نیست.

مجری طرح «فرزندان آفتاب» در بیان سختی‌های تبدیل یک واقعه تاریخی به زبان کودکان گفت: اساساً روایت موضوعات واقعی و پیام محور برای کودکان و نوجوانان کار بسیار پیچیده و سختی است. لذا ما سعی کردیم با استفاده از تجربه‌ها و دانش موجود در جهان در حوزه ادبیات کودک تا حدی پیش برویم اما واقعیت این است که برای رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد. فاصله‌ای که جز با صبر، همکاری و تعامل طی نخواهد شد.

بر اساس برنامه ریزی‌های به عمل آمده قرار است این انیمیشن در 104 قسمت تولید و از شبکه‌های مختلف سیما پخش شود.

پیش از این نیز فصل اول مجموعه انیمیشنی «فرزندان آفتاب» به تهیه‌کنندگی مرکز پویانمایی صبا تولید و در ایام دهه فجر از شبک پویا پخش شده بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها