امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122125
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف سال 1391، پس از برگزاری مسابقات بین‌المللی ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف سال 1391، پس از برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم آغاز شد.

این طرح با برگزاری دوره‌های حفظ قرآن در بقاع متبرکه امام‌زادگان سراسر کشور کار خود را آغاز کرد و سازمان اوقاف برای تربیت کادر آموزشی مرکزی را در شهر مقدس قم راه‌اندازی کرد که طی برگزاری دوره‌های کوتاه مدت به تربیت مربی قرآن می‌پردازد.
  
یکی دیگر از گام‌های این سازمان در طرح تربیت حافظان قرآن کریم برگزاری دوره، برای کسانی است که امکان شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارند، از این رو مرکز حفظ مجازی قرآن کریم دی‌ماه 1391 در شهر مقدس قم راه‌اندازی شد.
  
کار مرکز حفظ مجازی قرآن به این صورت است که اساتید پشتیبان طی تماس تلفنی با داوطلبان، ابتدا روش‌های حفظ را برای آنان تشریح، سپس دروس و صفحات مورد نظر را به آنان ارائه می‌کنند و چند روز بعد با تماس مجدد محفوظات قبلی را تحویل گرفته و دروس جدید را به آنان تحویل می‌دهند. همچنین این دوره‌ها برای قرآن آموزان رایگان است و تماس تلفنی هم از سوی اساتید صورت می‌گیرد.

داوطلبان پس از حفظ می‌توانند برای خود‌آزمایی به سایت آموزش مجازی حفظ قرآن مراجعه و با وارد کردن رمز شخصی برای آزمایش اقدام کنند، به این صورت که ابتدا اجزاء مورد نظر را انتخاب و سامانه 10 سؤال در اختیار آنان قرار می‌دهد و پس از پاسخگویی بلافاصله نتیجه آزمون و پاسخ صحیح سؤالات در اختیار داوطلب گذاشته می‌شود.
 
 
این مرکز کار خود را در سال 91 با پنج مربی آغاز کرد اما به مرور با استقبال بالای قرآن‌آموزان کار مرکز تخصصی حفظ قرآن سازمان اوقاف گسترش یافت و اکنون 25 مربی به عنوان استاد پشتیبان بیش از 17 هزار قرآن‌آموز را در امر حفظ آیات الهی راهنمایی می‌کنند.

مخاطبان این مرکز، بیشتر قشر شاغل در جامعه هستند که به دلیل مشغله‌های زندگی توان حضور در کلاس را ندارند از این رو با استفاده از دوره‌های مجازی به حفظ قرآن مشغول می‌شوند.

به گزارش فارس استقبال بالای مخاطبان در سراسر کشور از این طرح باعث شده مسئولان سازمان اوقاف باز هم به فکر گسترش مرکز تخصصی حفظ بیفتند و قرار است هشت مرکز دیگر در استان‌هایی مانند آذربایجان شرقی، کرمانشاه، خراسان رضوی، همدان، تهران، فارس، قم و اصفهان راه‌اندازی شود.

اینجا ثبت‌نام کنید

انتهای پیام/م.خ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار