امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12214
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۸
تعداد بازدید: 161
علی رحمانیان فرزند مرحوم «صفرقلی رحمانیان» در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و مقاومت فارس(باشگاه توانا) اظهار داشت: پدرم علاقه زیادی به امام خمینی(ره) ...

علی رحمانیان فرزند مرحوم «صفرقلی رحمانیان» در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و مقاومت فارس(باشگاه توانا) اظهار داشت: پدرم علاقه زیادی به امام خمینی(ره) داشت، او در دوران دفاع مقدس به عشق ایشان و انجام به فرامین امام(ره) ، در حالی که 75 ـ 80 سال سن داشت، به مناطق عملیاتی اعزام شد و در عملیات‌های خیبر، محرم، فاو و بسیاری از نقاط جنوب حضور پیدا کرد. 

وی ادامه داد: مادرم که 10 سال پیش به رحمت خدا رفته است، زنی متدین و فهمیده بود؛ علاوه بر اینکه او هیچ وقت مانع از حضور پدرم و من و برادرانم در جبهه نبود، بلکه می‌گفت: «همان طور که امام فرموده به جبهه بروید؛ اداره خانه با من»؛ به همین جهت ما در طول حضور در جبهه دغدغه منزل را نداشتیم؛ اگر چه آن موقع هم سختی و مشکلات زیاد بود، اما هیچ گاه مادرم خم به ابرو نیاورد.

فرزند مرحوم «صفرقلی رحمانیان» یادآور شد: 7 خواهر و 3 برادر بودیم؛ پدرم بعد از جنگ کشاورزی و دامداری می‌کرد؛ 7 سال پیش او دچار شکستگی لگن شد؛ این امر منجر به زمین‌گیر شدن پدرم بود و باید برای انجام کارهای شخصی او را کمک می‌کردیم اما نکته مهم این است که پدرم در طول این 7 سال، همیشه شاکر خداوند بود.

وی اضافه کرد: آخرین سفارش‌های پدرم توجه به نماز، حمایت از انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب بود؛ تکه کلامش هم این بود که پای رهبری و نظام بایستید. او به ما می‌گفت: «اگر جایی کار می‌کنید که با بی‌مهری مواجهه می‌شوید، آن را به حساب انقلاب نگذارید».
به گزارش توانا، مرحوم «صفرقلی رحمانیان» معروف به «بابابزرگ جبهه‌ها» متولد اول مهر 1285 از جهرم استان فارس بود؛ او از 9 روز پیش در بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) فسا استان فارس بستری بود، امروز به رحمت ایزدی پیوست. وی با وجود کهولت سن از سلامت جسمانی خوبی برخوردار بود اما کهولت سن و نارسایی تنفسی امکان ادامه حیات را از این یادگار گرانقدر دفاع مقدس گرفت. او با اینکه 107 سال سن داشت و بخشی از خاطرات دفاع مقدس را از یاد برده بود، اما وقتی نام رفقای شهیدش را می‌شنید، اشک می‌ریخت و از درون به یاد آن روزهای پرحماسه می‌سوخت.

به گفته علی رحمانیان، فرزند بابابزرگ جبهه‌ها، او آنقدر شیفته و مرید امام خمینی‌(ره) ‌بود که در نهایت در شب رحلت پیر و مراد رزمندگان، امام (ره) به دیدار حق شتافت.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها