امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122141
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رضا رحمانی رئیس کمیسیون صنایع مجلس در این دیدار اقدامات رسانه‌ی‌ ملی در حوزه فنی و رویکرد توسعه محوری

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رضا رحمانی رئیس کمیسیون صنایع مجلس در این دیدار اقدامات رسانه‌ی‌ ملی در حوزه فنی و رویکرد توسعه محوری صداوسیما را غرورآفرین خواند و گفت : اینکه صداوسیما با مدیریت درست و برنامه‌ریزی منطقی از ظرفیت و توان کشور در پیشبرد اهداف فنی و ارتباطی خود بهره‌برداری کرده است قابل  قدردانی است.

نماینده مردم تبریز ، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به چشم‌انداز 20 ساله کشور و لزوم توجه بیش از پیش به توسعه صنایع و بهره‌برداری درست از منابع افزود: برای موفقیت بخش‌های مختلف در رسیدن به این چشم‌انداز، صدا و سیما نقش مهم و فوق‌العاده تأثیرگذاری دارد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه از نیاز صنایع داخلی به حمایت‌های همه جانبه بویژه حمایت رسانه‌ای سخن گفت و تصریح کرد: تشویق مردم به استفاده از تولیدات داخل و تبلیغ کالاهای داخلی حرکت صنعت کشور را به سمت توسعه همه جانبه سرعت می‌بخشد.

رسانه ملی؛ تولیدکننده تجهیزات فنی و رسانه‌ای

رئیس سازمان صداوسیما نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه و نقش مجلس در توسعه کشور به دست‌آوردهای فنی رسانه‌ی‌ ملی و خودکفایی این سازمان در تولید فرستنده‌های دیجیتال اشاره کرد و گفت: صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران امروز یکی از کشورهای تولیدکننده تجهیزات فنی و رسانه‌ای است و ارائه خدمات رسانه‌ای به سایر کشورها در دستور کار صدا و سیما است.
ضرغامی با اشاره به استقبال مردم از شبکه‌های تلویزیونی دیجیتال و لزوم سرعت‌بخشی این تکنولوژی به همه‌ی نقاط کشور افزود: صدا و سیما امیدوار است در آینده نزدیک با کمک مجلس شورای اسلامی امکان بهره‌مندی همه‌ مردم را از تکنولوژی‌های نوین رسانه‌ای به ویژه استفاده مخاطبان از تصاویر با کیفیت HD فراهم کند.
رئیس سازمان صداوسیما در ادامه با برشمردن ظرفیت و قابلیت‌های رسانه‌ی‌ ملی در حوزه‌ی فنی بویژه سیگنال‌رسانی، وضعیت کنونی رسانه‌ی‌ ملی را مطلوب توصیف کرد و اتصال مراکز مختلف صداوسیما به شبکه فیبرنوری را راهکاری مناسب برای سیگنال‌رسانی امن دانست و گفت: خوشبختانه صداوسیما با همکاری مجلس شورای اسلامی به این مهم دست پیدا کرده است.
در ادامه این نشست اعضاء کمیسیون صنایع و معادن در ارتباط باموضوعات مختلف بویژه مسائل صنعت و معدن و همچنین تولیدات رسانه‌ای اظهارنظر کردند.
توجه بیشتر به فرهنگ کار و کارآفرینی در کشور ، ارائه برنامه‌های حمایتی از صنایع کوچک و بزرگ ، لزوم تکمیل پوشش رسانه‌ای در کل کشور ، تلاش برای برقراری ارتباط دانشگاه با صنعت، توجه به نیازهای نیروی انسانی شاغل در حوزه صنعت و معدن ، لزوم ارتباط بیشتر رسانه‌ی‌ ملی با کمیسیون‌های تخصصی ، درخواست استفاده بیشتر از نمایندگان مجلس در برنامه‌های صداوسیما ، توجه بیش از پیش به کارهای زیربنایی کمیسیون صنایع برای کشور و انعکاس مطلوب رسانه‌ای آن ،‌ حمایت بیش از پیش از تولیدات ملی بخشی از مطالبی بود که در این نشست طرح شد.
در این نشست همچنین نمایندگان عضو کمیسیون مجلس از اقدامات مؤثر صداوسیما در توسعه همه جانبه‌ی کشور در بخش‌های مختلف قدردانی کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار