امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122145
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۵۲
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بررسی رأی اعتماد به محمود نیلی‌احمدآبادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در صحن ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بررسی رأی اعتماد به محمود نیلی‌احمدآبادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با حضور حسن روحانی رئیس‌جمهور آغاز شد.

حسن روحانی رئیس‌جمهور چهارشنبه هفته گذشته 30 مهرماه طی نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی «محمود نیلی‌احمدآبادی» را به عنوان سومین فرد به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی سکّان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برای کسب رأی اعتماد به خانه ملت معرفی کرد.

رئیس‌جمهور پیش از این «میلی‌منفرد» و «رضا فرجی‌دانا» را به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس معرفی کرده بود که میلی‌منفرد نتواست از پارلمان رأی اعتماد بگیرند، اما فرجی‌دانا توانست از فیلتر رأی اعتماد بگذرد ولی عبور از این فیلتر به معنای تثبیت حضور 4 ساله در یک وزارتخانه نیست.

چند ماهی بیش، از عمر وزارت فرجی‌دانا نگذشته بود که وکلای ملت به دلیل انتصابات آقای وزیر و نیز عملکرد نادرست وی در این وزارتخانه کلیدی، طرح استیضاح فرجی‌دانا را تقدیم هیأت رئیسه مجلس کردند.

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، حسن روحانی رئیس‌‌جمهور یک ساعت فرصت دارد از نیلی‌احمدآبادی دفاع کند.

سپس 2 مخالف و 2 موافق وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری به ترتیب یک نفر مخالف و یک نفر موافق، هر کدام حداکثر 15 دقیقه فرصت سخنرانی دارند، البته هر نماینده مخالف یا موافق می‌تواند تمام یا بخشی از وقت خود را به نماینده دیگری بدهد.

پس از اتمام سخنرانی مخالفان و موافقان برنامه‌های وزیر پیشنهادی، خود وزیر پیشنهادی علوم پشت تریبون قرار می‌گیرد و حداکثر 30 دقیقه فرصت دارد ضمن تشریح بیوگرافی و سوابق خود، برنامه‌هایش را ارائه دهد.

در پایان هم رئیس مجلس صلاحیت وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری را به رأی وکلای ملت می‌گذارد.

کل زمان بررسی صلاحیت نیلی‌احمدآبادی 150 دقیقه معادل 2 ساعت و 30 دقیقه است، البته ممکن است برخی مخالفان از ایراد سخنرانی انصراف دهند که در این صورت موافق هم صحبت نمی‌کند و در نتیجه از این زمان کاسته می‌شود.

گزارش کامل این جلسه را در زیر می خوانید.

برای مشاهده متن هر خبر، روی تیتر آن کلیلک کند.

* روحانی: نمی‌خواهیم دانشگاه مرکز سیاست‌بازی باشد/این دولت اهل لجبازی نیست

رئیس‌جمهور کشورمان با بیان اینکه نهضت امام حسین (ع) سراسر درس اخلاق و ادب است گفت: مهمترین هدف دولت، مجلس و قوای سه‌گانه اصلاح جامعه و استقرار نیکی‌ها در جامعه است.

* اسامی مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی علوم اعلام شد

* اکبریان (مخالف): آقای نیلی‌احمدآبادی از فتنه تبری بجویید/شما از تهران تا کرج را هم نمی‌توانید مدیریت کنید

نماینده مردم کرج خطاب به نیلی‌احمدآبادی گفت: شما باید از فتنه تبری بجویید، شما که از تهران تا کرج را نمی‌توانید مدیریت کنید چطور می‌توانید آموزش عالی کل کشور را اداره کنید؟
* نبویان (مخالف): نیلی نمی‌تواند در دانشگاه‌ها آرامش برقرار کند
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: آرامش لازمه تولید علم است و عمکرد نیلی در گذشته نشان می‌دهد که نمی‌تواند در دانشگاه‌ها آرامش برقرار کند.
* نجفی امضای یک نامه در سال 88 درباره نظام اسلامی را تکذیب کرد
سرپرست فعلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال پیغامی به رئیس مجلس در صحن پارلمان، امضای نامه‌ای در سال 88 درباره نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تکذیب کرد.
ادامه دارد...

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها